Медики пояснили, чому не можна їсти біля телевізора

Не помічаючи, ми з'їдаємо перед телевізором чи комп'ютером набагато більше, ніж потрібно

Медики пояснили, чому не можна їсти біля телевізора
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Експерти не втомлюються повторювати про шкоду їжі, яку багато хто воліє вживати біля телевізора або на ходу. Це відбувається тому, що під час перегляду захоплюючих передач почуття голоду може притуплятися і кількість їжі, що вживається, може автоматично збільшуватися.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це кореспонденту ГолосUA розповіла дієтолог Людмила Бабич.

Дієтологи забороняють їсти біля комп’ютера або телевізора зовсім не тому, що це некультурно, а лише тому, що відволікаючись на роботу або сюжет фільму, ми, самі того не помічаючи, з’їдаємо набагато більше, ніж потрібно. Крім того, самим процесом прийняття їжі ми практично не насолоджуємося, оскільки вся наша увага прикута до екрану і чисто на психологічному рівні може показати, що ми все ще не наїлися.

Loading...

Тому перша і одна з основних правил – їсти тільки за столом, повільно і ретельно пережовуючи їжу і насолоджуючись процесом. При цьому не потрібно відволікатися на перегляд серіалу або листування в соціальних мережах.

У процесі поглинання їжі важливу роль відіграють очі, – ви повинні насолоджуватися видом своєї страви і прикидати «на око» скільки ви з’їли, усвідомлюючи, що цієї порції цілком достатньо для насичення.

«Відмовтеся від великих тарілок – психологічно вони викликають бажання наповнити їх їжею по самі вінця. Їжте з невеликих тарілок, – так психологічно порція здається більшою. До речі, є ще один непоганий психологічний прийом – купіть собі тарілку синього, сірого або чорного кольору – як це не звучало б неймовірно, ці кольори знижують апетит. Це пояснюється тим, що в природі, в натуральних продуктах такі кольори зустрічаються вкрай рідко, тому апетиту вони просто не викликають, на відміну від, наприклад, червоного і оранжевого, які розпалюють апетит через асоціації, які викликають у нас на підсвідомому рівні » , – говорить лікар.

Нагадаємо, раніше вчені розповіли, яку загрозу здоров’ю несе відпочинок на дивані. Процес повернення до нормального способу життя після тривалих “сидячих” вихідних може зайняти до двох тижнів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...