Новим головою МОЗ став Ілля Ємець, який обіймав цю ж посаду в уряді Азарова

Свого часу він першим в Україні почав проводити складні операції немовлятам з вадами серця

Новим головою МОЗ став Ілля Ємець, який обіймав цю ж посаду в уряді Азарова
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Верховна Рада 4 березня призначила нового очільника Міністерства охорони здоров’я, ним став Ілля Ємець, який за часів президентства Віктора Януковича вже обіймав цю посаду.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА.

Ілля Ємець народився 21 лютого 1956 року в місті Воркута (Росія) у багатодітній українській родині. Він одружений на Тетяні Осиці, яка є засновницею трьох компаній: “Клініка нових технологій”, ТОВ “Вино Баррель” та приватне підприємство “Фарвартер-Д”.

У 1979 році Ємець закінчив Київський медичний інститут, а у 1983 році – клінічну ординатуру в Інституті серцево-судинної хірургії. На початку 90-х отримав ліцензію на право медичної практики в Австралії, Канаді й Франції. До 1998 року працював у кардіохірургічних центрах цих країн.

Після повернення в Україну, Ілля Ємець очолив Центр дитячої кардіохірургії ІССХ АМН України. У 2003 році він став директором Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології й кардіохірургії МОЗ України.

Ємець першим в Україні почав проводити складні операції немовлятам з вадами серця й впроваджував в практику пластичні операції на клапанах серця без використання штучних протезів. Також він провів три операції з пересадки цього органу.

З грудня 2010 по травень 2011 року він був міністром охорони здоров’я. Оскільки Ємець обіймав посаду міністра менше ніж рік, він не підпадає під дію закону про люстрацію.

21 лютого Володимир Зеленський призначив Іллю Ємця до складу робочої групи, яка має проаналізувати хід реформи української медицини, яку впроваджувала Уляна Супрун.

Ілля Ємець володіє однією земельною ділянкою у Києві та двома квартирами у столиці. Щоправда, одна з квартир є спільною власністю його та дружини.

Нагадаємо, Верховна Рада призначила частину міністрів Кабінету нового прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, ще кілька крісел поки вакантні. При цьому деякі з них працювали й в уряді Олексія Гончарука: Федоров, Аваков (як і в уряді Гройсмана, як і в уряді Яценюка), Криклій, Малюська та Пристайко.

А тим часом новий прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час виступу у Верховній Раді назвав основні завдання уряду, які він ставить перед собою на цій посаді. Він наголосив, що найважливішим завданням є зміцнення національної безпеки і оборони, а також завершення війни на Донбасі і повернення анексованого Криму.

Джерело: Народна Правда