Пенсійний фонд заборгував майже 50 мільярдів гривень: що це означає

Мільярдні борги ПФУ накопичив перед Держказначейством

Пенсійний фонд заборгував майже 50 мільярдів гривень: що це означає
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Пенсійний фонд України (ПФУ) станом на початок поточного року заборгував за наданими Державним казначейством позиками в 2019 році  1,1 млрд грн,  прострочена заборгованість фонду за наданими в 2007-2014 роки позиками досягла 48,1 млрд грн. Також ПФУ заборгував Державній казначейській службі по позиках на покриття тимчасових касових розривів, пов’язаних з виплатою пенсій, 49,2 млрд грн.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомила глава Державної казначейської служби України Тетяна Слюз під час публічного звіту про роботу служби в 2019 році.

Loading...

“Однією з найбільших проблем для Держказначейства залишається заборгованість Пенсійного фонду України за позиками на покриття тимчасових касових розривів, яка утворилася в період з 2007 по 2014 роки, а також в 2019 році, і за станом на 1 січня 2020 року склала 49,2 млрд грн “, – сказала Слюз.

За її словами, тільки в минулому році Держказначейство надало Пенсійному фонду на покриття тимчасових касових розривів, пов’язаних з виплатою пенсій, 118,7 млрд грн позик, з яких фонд погасив заборгованість минулого року в розмірі 117,6 млрд грн.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували законопроект № 2683, який передбачає обов’язкові відрахування на рахунок своєї майбутньої “другої” пенсії.  Йдеться про другий етап пенсійної реформи і перехід на накопичувальну систему. У накопиченнях будуть брати  участь як сам працівник до досягнення пенсійного віку, так і роботодавець – на паритетних засадах.

Раніше повідомлялося, що пенсія за віком в Україні найближчим часом буде призначатися автоматично, розрахунок розміру виплат можна буде зробити онлайн.

А тим часом голова комітету ВР з питань соцполітики Галина Третьякова заявила, що підвищення пенсійного віку в Україні відбудеться неминуче, у Верховній Раді розглядають різні варіанти.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...