Шмигаль розповів, що робитиме на посаді прем’єра

Новий прем'єр заявив про необхідність перегляду держбюджету на 2020 рік

Шмигаль розповів, що робитиме на посаді прем’єра
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час виступу у Верховній Раді назвав основні завдання уряду, які він ставить перед собою на цій посаді.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Обозреватель.

Серед основних завдань нового Уряду:

перегляд держбюджету на 2020 рік;

виплати заборгованості шахтарям по зарплаті;

зменшення виплат чиновникам, в тому числі і новим міністрам;

боротьба з коронавірусом;

завершення війни на Донбасі;

продовження реформи децентралізації.

Він наголосив, що найважливішим завданням є зміцнення національної безпеки і оборони, а також завершення війни на Донбасі і повернення анексованого Криму.

Щодо загрози коронавірусу, то Шмигаль виділив два напрями роботи.

“Перше, медичне забезпечення для виявлення і лікування вірусу для цього вже багато зроблено. У кожній області визначені медустанови готові приймати потенційних хворих. Поінформовані сімейні лікарі, в країні є 12 тисяч ліжко місць, 2,5 тисячі інфекційних боксів. Але цього мало”, – зазначив він.

Шмигаль наголосив, що потрібна комплексна програма на випадок поширення вірусу. Крім того, потрібно краще інформувати населення.

Також Шмигаль заявив про необхідність посилити економічний блок. Він повинен забезпечити не тільки зростання промисловості і аграрного сектора.

“Ми збережемо і будемо продовжувати ті реформи, які вже почали реалізовуватися. Це реформа децентралізації; програма великого будівництва, яка повинна зрушити економіку з мертвої точки і дати поштовх для подолання економічної та бюджетної кризи; доступні кредити для малого та середнього бізнесу; іпотечні кредити для населення; цифровізация і діджиталізація державотворчих процесів”, – пояснив Шмигаль.

За його словами, новий уряд повинен найближчим часом розробити стратегію економічного розвитку.

“Нашими пріоритетами залишається все, що було озвучено президентом під час призначення минулого уряду, але не доведено до кінця. Це створення сприятливого інвестиційного клімату, досягнення енергоефективності, розвиток промисловості, аграрного сектора та інфраструктури. Поліпшення якості медицини та освіти”, – резюмував Шмигаль.

Нагадаємо, монобільшість Верховної Ради 4 березня обрала Шмигаля новим главою уряду. “За” проголосував 291 народний депутат, з них “слуг народу” – 242, “проти” – 59, “утрималися” – 46 нардепів.

Також повідомлялося, що Генеральний прокурор Руслан Рябошапка стверджує, що процедура його відставки, яку запустили у Верховній Раді, пов’язана з політичними процесами і незалежністю прокуратури.

Джерело: Народна Правда