Кабмін відкликав проект закону “Про працю”

Експерти попереджали, що законопроект різко обмежує права найманих працівників і різко розширює права роботодавців

Кабмін відкликав проект закону “Про працю”
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Кабінет міністрів України відкликав проект Закону про працю №2708, про що свідчить інформація про проходження законопроекту у Верховній Раді. Станом на 4 березня 2020 року законопроект «Про працю» відкликаний.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише видання “Вести“.

Саме цей законопроект пропонував перевести трудові книжки в цифрову форму, ввести поняття учнівських трудових договорів та договорів на певний термін. Також в ньому пропонувалося ввести поняття нефіксованого робочого часу, що дозволить легалізувати наймання персоналу, послуги якого потрібні нерегулярно.

Раніше моніторингова Місія Європейської конфедерації профспілок, яка перебувала в Україні в кінці лютого 2020 року, заявила про необхідність змін в законопроекті №2708. Експерти виступили проти окремих положень проекту закону про працю. Зокрема, профспілки вважають, що законопроект позбавляє працівників захисту, а профспілкові комітети – здатності їх захищати.

Нагадаємо,   30 січня у багатьох містах України люди вийшли на всеукраїнську акцію «Хвиля гніву». Протести спрямовані проти прийняття Верховною Радою законопроекту «Про працю».

Раніше стало відомо, що новий Трудовий кодекс над яким працюють депутати «Слуги народу», який значно звужує права для найманого працівника та розширює права роботодавця може запрацювати вже з наступного року.

Також повідомлялося, що серед головних новинок нового Трудового кодексу: легалізація фрілансерів, більше днів відпустки, відповідальність за цькування на робочому місці (моббінг). Не обійшлося і без мінусів. Зокрема експерти заявляють, що працівника буде набагато легше звільнити і навіть без його згоди.

Джерело: Народна Правда