Новий уряд може внести правки до держбюджету-2020: названі причини

До скорочення проектів, позначених в бюджеті, або до їх переносу спонукає невиконання дохідної частини бюджету і відсутність зовнішнього фінансування

Новий уряд може внести правки до держбюджету-2020: названі причини
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини/Правда про чиновників

У зв’язку з призначенням нового уряду можлива м’яка корекція бюджету.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Сьогодні, таке припущення висловив політолог Володимир Фесенко в статті “Зміна Кабміну: що буде з економікою і курсом валют”.

“Бюджет, я думаю, будуть коригувати, але не в плані законодавчих змін (хоча це теж можливо). Уманський – досвідчений професіонал, він розбереться з ситуацією і запропонує спосіб вирішення наявних проблем”, – зазначив Фесенко.

За його словами, зараз головна проблема – забезпечення надійних надходжень до держбюджету. Адже звучать тривожні прогнози про можливе глобальну економічну кризу.

“Якими будуть рішення – поки сказати складно, це тільки глава Мінфіну зможе сказати. Ймовірно, гривню трошки опустять, приведуть до оптимального курсу – 26-27 грн за долар. Тому що гривня яка занадто зміцнилася – одна з причин недоотримання бюджетних коштів, особливо від експорту. По митниці, думаю, будуть шукати, як вирішити проблему. Може бути, зараз прискорять процеси приватизації”, – припустив політолог.

Він додав, що запустити приватизацію за кілька тижнів, ймовірно, не вийде, проте це один із способів наповнення бюджету, до якого влада може вдатися для наповнення казни.

Крім цього, новий уряд в умовах дефіциту коштів може зважитися на перегляд або скорочення окремих проектів.

“Оскільки не вистачає в бюджеті грошей, я думаю, будуть скорочувати якісь проекти, які планувалися на цей рік”, – сказав Фесенко.

Нагадаємо, раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла: 4 березня Верховна Рада відправила у відставку прем’єр-міністра Олексія Гончарука. Рішення підтримали 353 депутатів, з них 240 голосів дала фракція “Слуги народу”. І призначила новим прем’єр-міністром Дениса Шмигаля, Також був оновлений склад уряду. Парламент розглядав призначення міністрів комплексно – всіх разом одним голосуванням. Виняток – новий міністр оборони і новий глава МЗС, яких стверджували окремо.

Джерело: Народна Правда
загрузка...