Українців попередили про нашестя кліщів

Цього року через теплу погоду кліщі активізувалися дуже рано

Українців попередили про нашестя кліщів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Через аномально теплу погоду в Україні активізувалися кліщі, які є переносниками небезпечних інфекцій.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це у Facebook написав відомий колекціонер і археолог Лаврентій Тарасевич з Києва.

“Ось вийшов у поле на 10 хвилин походити, подихати повітрям. І різко передумав гуляти. Будьте обережні, не гуляйте в полях і лісах без спрею від кліщів. Я таких товстих і вгодованих товаришів навіть навесні не зустрічав на ногах, а ходжу я по лісах чимало”, – йдеться у повідомленні.

Він додав фото, на яких можна побачити велику кількість кліщів, які причепилися до його штанів.

Тарасевич наголосив, що на тлі стурбованості суспільства через коронавірус, ситуація з комахами – переносниками інфекцій також вимагає серйозної уваги.

Українців попередили про нашестя кліщів

Зазначимо, кліщі можуть заразити людину такими неприємними і небезпечними хворобами, як хвороба Лайма, гранулоцитарний анаплазмоз, моноцитарний эрлихиоз, кліщовий енцефаліт та інші. Бореліоз вражає різні органи і системи: шкіри, нервової системи, серця, суглобів. До речі, дослідження показали, що до 20% кліщів на території України вражені бореліозом (хвороба Лайма).

Нагадаємо, у Хмельницькій області за перші півроку 2019 року було зафіксовано близько 50 випадків зараження хворобою Лайма. Впродовж шести місяців 2019 року до лабораторії особливо небезпечних інфекцій люди з усієї області принесли 347 кліщів, з яких 117 були інфіковані бореліями.

Нагадаємо також, щороку від укусів кліщів страждають більше 20 тисяч українців. Майже 2000 з них заражаються інфекційними захворюваннями. Вирушаючи на пікнік, пам’ятайте прості правила, які допоможуть уникнути укусу кліща.

Джерело: Народна Правда