В Україні посилять правила виходу на пенсію: кого чекають неприємності

В Україні поетапно підвищується вимога для виходу на пенсію у 60 років.

В Україні посилять правила виходу на пенсію: кого чекають неприємності
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Відповідно до пенсійної реформи, яка триває в Україні, для виходу на пенсію в 2021 році у віці 60 років потрібно буде мати не менше 28 років стажу.

Loading...

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Обозреватель“.

Як відомо, в Україні поетапно підвищується вимога для виходу на пенсію в 60 років. У 2020 році для цього необхідно мати 27 офіційно відпрацьованих років.

У наступному році мінімальна вимога збільшиться ще на 12 місяців і складе 28 років. В кінцевому підсумку – до 2028 року ця межа збільшується до 35. Тобто сьогодні 40-річним українцям необхідно мати, як мінімум, 15 років стажу.

Як пише видання, після завершення пенсійної реформи без пенсії можуть залишитися ті, у кого не буде офіційно 15 років стажу. Другий варіант – вийти на пенсію в 63 роки. Зараз для цього потрібно від 17 до 27 років стажу, а в 2028 році знадобитися від 25 до 35 років.

В Україні посилять правила виходу на пенсію: кого чекають неприємності

У пенсійному фонді уточнили, що тривалість страхового стажу, що дає право на пенсію, визначається за станом на дату досягнення пенсійного віку. При цьому якщо людина буде продовжувати офіційно працювати і отримає необхідний страховий стаж, то пенсію йому призначать відразу після цього.

“Якщо ж на момент досягнення пенсійного віку чоловік не працює, але і не отримав право на пенсійні виплати (через відсутність необхідного стажу), йому можуть нарахувати державну соціальну допомогу. Її призначають з урахуванням майнового стану потенційного пенсіонера і його середньомісячного сукупного доходу”, – пояснили у відомстві.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла:

В Україні осучаснення пенсій у березні, яке повинно привести до зростання виплат на 8-12%, скасували, індексація пенсій відбудеться у вересні 2020 року.

В Україні 82,7% пенсіонерів отримують пенсію до 4 000 гривень, що нижче фактичного прожиткового мінімуму. І надалі рівень пенсійного забезпечення в країні буде знижуватися.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...