13-та пенсія: шахраї придумали нову схему обману українців

13-та пенсію - це обман, в жодному разі не повідомляйте дані карти!

13-та пенсія: шахраї придумали нову схему обману українців
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В Україні шахраї придумали нову схему, як обікрасти пенсіонерів – вони придумали 13-ту пенсію.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє “Сьогодні“.

Шахраї приходять до пенсіонерів, прикидаючись соціальними працівниками. Стверджуючи, що в Україні прийнято новий закон, обіцяють оформити 13-ту пенсію.

“Ми всі знаємо про 13-ї зарплати, принаймні, старше покоління. А вони говорять про те, що з’явилася 13-я пенсія. І для того, щоб її отримати, потрібно зробити певні дії”, – попередив директор Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем Олександр Карпов.

Про особистий досвід спілкування з шахраями розповіла киянка Тетяна Павленко. Їй обіцяли 13-ту пенсію через три місяці після подачі документів. Нібито, оформлення триватиме певний час. Зате – безкоштовно, а від пенсіонерки потрібні лише дані пенсійної картки. Заволодівши інформацією, “соцпрацівники” зникли.

“Дзвонила, дзвонила постійно. Телефон був поза зоною, і я тоді вже зрозуміла. Потім я з’ясувала, що вони по нашому району ходили і нажилися на нас, таких довірливих, і зникали”, – поділилася жінка.

З пенсійного рахунку Павленко аферисти встигли зняти близько 1500 гривень, перш ніж вона звернулася в банк з проханням заблокувати картку.

Нагадаємо, в  Україні осучаснення пенсій у березні, яке мало привести до зростання виплат на 8-12%, скасували, натомість індексація пенсій відбудеться у вересні 2020 року. Крім того, відповідно до нової стратегії підвищення пенсій додаткове зростання виплат буде здійснюватися у кілька етапів.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...