Коломойський переміг: ПриватБанк програв апеляцію у суді

Суд залишив в силі рішення Госпсуду Києва від 17 грудня 2019 року

Коломойський переміг: ПриватБанк програв апеляцію у суді
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

ПриватБанк і Нацбанк України програли апеляцію – Північний апеляційний господарський суд визнав претензії заводу бізнесмена Ігоря Коломойського на 22 млн гривень.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Finbalance, суд залишив в силі рішення Госпсуду Києва від 17 грудня 2019 року, який задовольнив позов “Нікопольського заводу феросплавів” до ПриватБанку і стягнув з банку на користь заводу 21,8 млн грн.

Зазначається, що цю суму НЗФ як поручитель, виконавши мирову угоду, оплатив Нацбанку в рамках часткового погашення заборгованості ПриватБанку з рефінансування.

“Згідно з судовими матеріалами, НЗФ передавав у заставу для НБУ рухоме майно (тепловози, напіввагони) вартістю 40 млн грн. Відповідне обтяження було знято після виплати поручителем для кредитора 21,85 млн грн, як це було передбачено мировою угодою. Раніше НБУ заявляв, що ініціатором мирової угоди був НЗФ, і вона передбачала можливість погашення суми зобов’язань упродовж 12 місяців рівними частинами без комісії. При цьому 06.09.2019 року завод достроково погасив всю цю заборгованість”, – йдеться в матеріалі.

Нагадаємо, Україна переписала 100% акцій ПриватБанку з Міністерства фінансів на Кабінет міністрів. Очевидно, такий крок зроблено як запасний варіант, якщо на вирішальному засіданні щодо націоналізації 19 грудня Шостий апеляційний суд Києва ухвалить рішення не на користь держави.

Раніше екс-генеральний прокурор України Руслан Рябошапка повідомив, що кримінальні провадження, що стосуються можливих розкрадань, скоєних колишніми власниками ПриватБанку, передано для розслідування в Національне антикорупційне бюро України (НАБУ).

Джерело: Народна Правда