Медреформа, приватизація та Трудовий кодекс: що чекає на українців при новому уряді

Денис Шмигаль вже озвучив пріоритети в своїй роботі

Медреформа, приватизація та Трудовий кодекс: що чекає на українців при новому уряді
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Днями  Верховна Рада призначила новий уряд і нового прем’єр-міністра, залишивши вакантними місця міністрів: освіти, енергетики, культури і віце-прем’єра з економрозвитку. Денис Шмигаль вже озвучив пріоритети у своїй роботі.

Про те, що чекає на українців при новому уряді, які реформи в пріоритеті, а які вже поставили на паузу, йдеться в матеріалі “Вести“, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Пріоритети Дениса Шмигаля

Перегляд бюджету на 2020 рік в частині виплат та пенсій;
Зменшення витрат на посадові особи;
Виплата заборгованості шахтарям;
Комплекс заходів по боротьбі з коронавірусом;
Посилення економічного блоку – зростання промвиробництва, агросектору;
Реформа децентралізації;
Програма “велике будівництво” – економіку передбачається “зіштовхнути з мертвої точки” (мета – запобігти бюджетний криза);
Продовження програми кредитування бізнесу і початок іпотечного кредитування населення;
Створення стратегії економрозвитку на майбутні роки;
Розвиток сприятливого інвестклімату.

Аналізує заяву нового прем’єр-міністра доктор економічних наук, професор і екс-заступник міністра фінансів Олександр Савченко. На його думку, новий уряд буде мислити категоріями “гасіння пожеж”:

“А вогнищ загоряння від попередників дісталося безліч: це падіння промислового виробництва, у величезній небезпеці – український експорт, дірки в бюджеті, до речі, ще й неправильно складеному”.

МВФ і відставка Смолія

Екс-міністр Тимофій Милованов напередодні анонсував: “Буде відбуватися процес трансформації. Зміни концептуальні та багаторівневі… Змінюється загальне бачення підходів”.

Передусім, економісти вказують на необхідність зміни ідеології зовнішнього запозичення. Замість залучення коштів спекулятивного капіталу в ОВДП, проведеного Оксаною Маркаровою, главою Мінфіну в уряді Гончарука, буде зроблена ставка на МВФ.

“Уряду поставлено завдання повернутися до нормального курсу гривні, а це 25-26,5 грн/$1, для цього потрібно девальвувати національну валюту, опустивши ставку рефінансування НБУ. Тоді канал для міжнародних спекулянтів інвестування в ОВДП буде закритий, а уряд зосередиться на співпрацю з МВФ. Думаю, буде зроблено ще 1-2 спроби отримати гроші від Фонду, і, якщо вони будуть невдалими, складеться зовсім інша ситуація”, – прогнозує Савченко.

Як відомо, сьогодні з числа всіх “перемовників” з МВФ в уряді залишився тільки голова НБУ, Яків Смолій. На думку економістів, саме він є “провідником” ідеї з завищеною ставкою рефінансування НБУ (імовірно, в цьому і був зацікавлений спекулятивний міжнародний капітал і той же МВФ).

“А в Нацбанку необхідні принципові і термінові зміни: ми весь минулий рік танцювали на граблях з ОВДП і злочинною валютно-курсовою політикою. Якщо не відправити керівництво НБУ у відставку, уряд нічого не зможе змінити в питанні наповнення бюджету, вся ситуація на 60-70% залежить від НБУ”, – вважає виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

У матеріалі йдеться, що через надмірне зміцнення гривні промисловцям стало невигідно експортувати товари, а держава отримала додатково до необхідності покривати виплати попередніх кредитів МВФ та іншим організаціям-донорам ще й до різкого збільшення обов’язків за облігаціями ОВДП.

Однак Пендзин зазначає, що за Смолієм стоїть потужне лобі в особі західних структур.

Приватизація і земля

Якщо Україна відновлює відносини з МВФ, потрібно виконувати попередні вимоги: масштабна приватизація, відкриття ринку сільськогосподарської землі і прийняття закону, спрямованого проти повернення акцій ПриватБанку Ігорю Коломойському.

Савченко припускає, що уряд “не буде викидати ринок землі і приватизацію з портфеля реформ, лише сповільнить їх підготовку”.

“Курс на економічні реформи та європейську інтеграцію зберігається, його підтримує Зеленський. Зокрема, це стосується реалізації земельної реформи, – вважає політолог Володимир Фесенко. – Правда, можливі тактичні корекції економічної політики. Новий уряд буде більш прагматичним і обережним. Його діяльність буде спрямована на вирішення поточних соціально-економічних проблем і підготовку до нейтралізації потенційних ризиків глобальної економічної кризи”.

Медреформа і Трудовий кодекс

Автор статті не виключає, що “на паузу” буде поставлено ще один напрямок, який вів попередній Кабмін – прийняття скандально відомого Трудового кодексу, який спрощує звільнення працівників і знижує права профспілок.

Також буде припинена медична реформа. Про це повідомив сам Володимир Зеленський з трибуни Ради, уточнивши, що багато хто сумнівається в тому, чи готова країна до II етапу медреформи, який повинен стартувати з квітня.

Під питанням опинилася реформа освіти. Процес децентралізації, навпаки, продовжиться.

Нагадаємо, новий прем’єр-міністр Денис Шмигаль зробив дивну заяву про відновлення водопостачання анексованого Криму. Спочатку він заявив, що в Крим треба подавати воду, адже там живуть українці, але потім, схаменувшись, додав, що зробити це можна робити тільки після деокупації півострова.

Джерело: Народна Правда
загрузка...