До армії України будуть призивати чоловіків до 43 років: що треба знати

Військкомати вже почали роботу по призову офіцерів запасу

До армії України будуть призивати чоловіків до 43 років: що треба знати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні з 2017 року почали призивати  на строкову військову службу офіцерів запасу. Начальник відділу комплектування офіцерського складу управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Сергій Волков розповів, що в 2020 році терміни призову ще не встановлені, але військкомати вже почали підготовку до набору командирів.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє  ArmyInform.

За словами чиновника, йдеться про офіцерів запасу у віці до 43 років, які не служили в армії, але закінчили кафедри військової підготовки, отримали військове звання офіцерського складу та наразі перебувають у запасі.

“Для цієї категорії військових відповідно до закону “Про військовий обов’язок і військову службу” передбачена військова служба за призовом для осіб офіцерського складу”, – сказав він.

Волков зазначив, що терміни призову, обсяги, військово-облікові спеціальності визначать накази міністра оборони і начальника Генерального штабу. Однак на сьогоднішній день поки жодного наказу не видано, і не визначені терміни призову для офіцерів.

“Організаційно-планова робота у військкоматах з цією категорією військовослужбовців вже йде. Збирають послужні картки, уточнюють картотеки, кількість цих офіцерів. Ці офіцери повинні відповідати умовам для проходження служби за станом здоров’я і не мати відстрочок. На цю категорію поширені такі ж відстрочки, як і для “строковиків”. Потім у військкоматах проведуть атестаційні комісії, і після цього офіцерів можуть призвати на військову службу – на 18 місяців. Призивають шляхом зарахування слухачами курсів перепідготовки та підвищення кваліфікації військових ВНЗ. Три місяці дано на підготовку за військово-обліковою спеціальністю. І потім – призначення для проходження військової служби у, як правило, небойових частинах ЗСУ”, – підкреслив полковник.

Волков уточнив, що ці категорії осіб не відправлять на службу в зону бойових дій на Донбасі. Однак через півроку після призову, якщо вони побажають укласти контракт з ЗСУ,  їх можуть направити в зону проведення ООС.

Нагадаємо, раніше  Володимир Зеленський підписав указ, згідно з яким знижується призовний вік – в армію будуть забиратимуть не у 20, а у 18 років. У жовтні 2019 року Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ініціювало повернення призову на строкову службу з 18 років.

Також повідомлялося, що з урахуванням 12-річного навчання у школах в Україні хлопці будуть закінчувати її якраз у 18, а то і в 19 років. Більш того, навіть зараз ті діти, які навчаються за 11-річною програмою також можуть відразу “загриміти” в армію, якщо пішли в школу з 7 років (а таких чимало). Тобто, молоді люди будуть потрапляти в армію відразу після школи, враховуючи, що весняний призов охоплює і червень – місяць, коли закінчується ЗНО.

Додамо, що призов на строкову службу юнаків віком 18 та 19 років в 2020 році відбуватиметься на добровільній основі, а для 20-річних призовників призов на строкову службу буде обов’язковим.

Джерело: Народна Правда