Експерти розповіли, що буде з курсом валют в Україні

Економісти припускають, що гривню можуть повернути до оптимального курсу - 26-27 грн за долар

Експерти розповіли, що буде з курсом валют в Україні
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

4 березня Верховна Рада призначила Дениса Шмигаля новим прем’єр-міністром, а також затвердила склад Кабміну.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, сайт “Сегодня” дізнався у економістів і політологів, що буде з економікою і курсом валют при новому уряді.

Loading...

За словами політолога Володимира Фесенка, занадто укріплена гривня – одна з причин недоотримання бюджетних коштів, особливо від експорту.

Зараз головна проблема – надійні надходження в бюджет. З урахуванням наближення глобальної економічної кризи. Якими будуть рішення – поки сказати складно, це тільки він зможе сказати. Ймовірно, гривню трошки опустять, приведуть до оптимального курсу – 26-27 грн за долар. Тому що занадто укріплена гривня – одна з причин недоотримання бюджетних коштів, особливо від експорту. Щодо митниці, думаю, будуть шукати, як вирішити проблему. Може бути, зараз прискорять процеси приватизації “, – сказав він.

Економічний експерт Олексій Кущ вважає, що змін з економічного курсу не буде.

Змін з економічного курсу не буде, тому що немає самого економічного курсу. На мій погляд, уряд, який йде у відставку, працювало за принципом “що бачу, то співаю”… Небезпека нинішнього переформатування – в тому, що, на жаль, йде дискурс про персоналії, але не дискурс про стратегію. А те, що розмов про стратегію немає, говорить про те, що, залучаючи цих людей в уряд, їм спочатку не ставлять мету розробити стратегію “, – розповів експерт.

Я думаю, нічого радикально змінюватися не буде. Хіба що зміниться бюрократична робота апарату. Але що стосується ринку землі, тих законів, які хочуть прийняти – це все залишиться. Так, можливо, покращиться робота податкової, Міністерства фінансів, менше буде піару, більше бюрократичної роботи. Може, з’являться якісь організаційні ініціативи, тому що у нас до цього часу є багато питань до державного управління. Можливо, дійсно замінять глав наглядових рад “, – сказав економіст Олександр Охріменко.

Також економіст прогнозує, що в соціальному блоці якихось радикальних змін, наприклад, у пенсійній сфері, теж не буде.

“Там їх просто не може бути! Проблему дефіциту Пенсійного фонду неможливо вирішити. Неможливо у нас нормально підняти пенсії. Навіть якщо міністр хоче це зробити. Єдине, що можливо, – що новий міністр підтримає ідею поміняти роботу Пенсійного фонду“, – сказав він.

Нагадаємо,  раніше фінансові аналітики пояснили, що побоювання пандемії коронавируса та світової економічної рецесії впливають на курс долара в Україні, гривня втрачає позиції. Україна як і інші ринки, буде під прицілом спекулянтів, які будуть виводити свої інвестиції або як мінімум зупинять нові вливання. Вартість українських єврооблігацій падає, що підтверджує зміну тенденцій.

Як повідомлялося раніше, зміцнення курсу долара в Україні  відбувається на тлі різкого падіння котирувань на американських та європейських фондових біржах, пов’язаного з поширенням коронавіруса.

 А тим часом Україна стала перевалочним пунктом для постачання фальшивої валюти в країни Європи. Оперативники і банкіри запевняють: фальшиві долари та євро валізами надходять з нашої країни туди, де перевіряти справжність купюр не прийнято. Економіст Євген Невмержицький закликав купувати валюту тільки в банках або офіційних обмінниках і уважно перевіряти кожну купюру.

Джерело: Народна Правда