Експерти розповіли, як правильно мити руки

Руки потрібно мити з милом під проточною водою не менше 30 секунд

Експерти розповіли, як правильно мити руки
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Відомо, що коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом. Коли інфікована людина чхає або кашляє, у повітря потрапляють частки слизу і слини, які містять вірус. Ці частинки можуть осідати на різних поверхнях, у них вірус залишається живим деякий час. Експерти розповіли, як ефективно вимити руки, щоб захистити себе від вірусів та інфекцій. 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Daily Mail.

Бактерії ротавірусу, грипу, сальмонели, а також коронавірус можуть осідати на шкірі долонь. Експерти провели дослідження за допомогою гелю, що імітує прилиплі до шкіри бактерії.

Також була задіяна ультрафіолетова лампа для визначення оптимального способу захисту організму. Гель містив у собі частинки схожі з бактеріями, які під ультрафіолетом світилися білим кольором.

Мити руки рекомендується не менше 15 секунд. Щоб забезпечити чистоту всіх поверхонь долоні, потрібно не просто протирати руки, але й по черзі чистити пальці, між ними, навколо нігтів та кутикули.

Мило є найголовнішим засобом для миття рук. Принцип його дії полягає в тому, що молекули мила з одного боку з’єднуються з брудом на поверхні рук, а з іншого – з водою, тим самим змиваючи забруднення і бактерії.

Після експерименту з’ясувалося, що найбільш дієвою виявилася 30-ти секундна техніка миття. Повністю очитить руки не вийшло, однак даний спосіб все одно виявився ефективним.

Нагадаємо, у  Центрі громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України заявили, що лабораторні дослідження не підтвердили підозру на коронавірус у дев’яти українців.

Раніше в Україні перший випадок коронавіруса був виявлений в Чернівцях 3 березня. Вірус був виявлений у чоловіка, який до цього подорожував по Італії. У зв’язку з цим у Чернівецькій області з 6 по 22 березня закриті навчальні заклади та запроваджена заборонена на проведення масових заходів.

Крім цього раніше, глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адхан Гебрейесус впевнений, що жодна країна не повинна заспокоювати себе тим, що вона уникне коронавірусу. За його словами, навіть багаті країни, які вживають всі можливі заходи, щоб стримати поширення інфекції, “мають бути готові до несподіванок”.

Джерело: Народна Правда