Вчені розповіли, скільки можна з’їдати яєць в день

Зазвичай люди з'їдають від одного до п'яти яєць на тиждень

Вчені розповіли, скільки можна з’їдати яєць в день
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Яйця – корисний та недорогий продукт та якщо з’їдати не більше одного яйця в день, ризик серцево-судинних захворювань не збільшиться.

Такого висновку дійшли науковці зі Школи громадської охорони здоров’я імені Т.Х.Чана Гарвардського університету, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на BMJ.

Loading...

Вчені проаналізували дані трьох великих досліджень, в яких брали участь 215000 осіб без серйозних хронічних захворювань на момент початку дослідження. За станом їх здоров’я спостерігали протягом 34 років.

Дослідники вивчили раціони учасників і з’ясували, що зазвичай люди з’їдають від одного до п’яти яєць на тиждень. Виявилося, що така кількість яєць не підвищує ризик інфаркту міокарда, ішемічної хвороби серця та інсульту. Зв’язок між споживанням яєць і серцево-судинним ризиком була виявлена ​​тільки для людей, які страждають на цукровий діабет 2 типу.

«В середньому, більшість людей не з’їдає більше одного яйця в день. Можна їсти два яйця на сніданок, але тільки два або три рази на тиждень. Таким чином, середнє споживання фактично виявляється менше одного яйця в день», – пояснив співавтор дослідження.

Крім того, вчені провели метааналіз 28 європейських, американських і азіатських досліджень, в сукупності вивчили звички в споживанні яєць 1,7 мільйона чоловік. Дані цих досліджень також підтверджують, що одне яйце в день не робить негативного впливу на здоров’я серця.

Раніше повідомлялося, що небезпека надмірного споживання яєць для здоров’я пов’язана з високим вмістом холестерину в яєчному жовтку. В середньому в жовтку великого яйця міститься приблизно 185 міліграмів холестерину.

До слова, терапевт-дієтолог Тетяна Лакуста розповіла про найпопулярніші помилкові твердження про курячі та перепелині яйця. Вона порівняла ці два види яєць.

Джерело: Народна Правда
загрузка...