Слідство у справі МН17: стало відомо про ціль бойовиків

Помилка цілі не має значення для скоєного злочину, - Фердінандуссе

Слідство у справі МН17: стало відомо про ціль бойовиків
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У понеділок, 9 березня, у Гаазі розпочався розгляд справи катастрофи малазійського Boeing MH17 на Донбасі у 2014 році, міжнародне слідство не виключає, що бойовики насправді намагалися збити український військовий літак.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на РБК-Україна, про це на суді заявив прокурор Вард Фердінандуссе.

Loading...

Він зазначив, що атака на цивільний авіалайнер “могла бути помилкою”. Слідство не виключає, що бойовики на Донбасі намагалися збити літак Військово-повітряних сил України. При цьому прокурор наголосив, що атака на військовий літак також є кримінальним злочином.

“Помилка цілі не має значення для скоєного злочину”, – підкреслив він.

Крім того, слідство не бачить пом’якшуючих обставин унаслідок активних бойових дій в липні 2014 року. Прокурор зазначив, що такі правила в окремих випадках застосовуються тільки до військових, які діють від імені держав, які поважають військове право.

“Війна не звільняє від насильства проти всіх”, – резюмував Фердінандуссе.

Нагадаємо, під час розгляду в суді справи про катастрофу рейсу МН17 Малазійських авіаліній влітку 2014 року, який розпочався 9 березня 2020 року, персональні дані свідків залишаться таємницею через існування загрози їх здоров’ю та безпеці. 13 свідків будуть засекречені, а одному в анонімності відмовили, оскільки гарантувати її практично неможливо. Тим, хто буде знаходиться під захистом, присвоять кодові імена.

А тим часом військовий інструктор і волонтер Цві Арієлі, який займався підготовкою бійців ЗСУ – учасників АТО вважає, що Третя світова війна могла початися на території України, коли 17 липня 2014 року над Донбасом російські окупаційні війська збили Boeing 777 рейсу МН17.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...