Держдума хоче зробити Путіна “вічним” президентом: про що мова

Російський лідер намагається вирішити проблему збереження влади після 2024 року

Держдума хоче зробити Путіна “вічним” президентом: про що мова
Автор Желізняк Олександр в Погода/Політична правда

Депутат Держдуми РФ від “Єдиної Росії” Валентина Терешкова запропонувала внести в проект закону про зміни в конституцію Росії поправку, яка скидає президентські терміни Володимира Путіна.

Як інформує НАРОДНА ПРАВДА, про це у вівторок, 10 березня, повідомляє РБК.

Виступаючи на засіданні Держдуми, Терешкова заявила, що в тій ситуації, в якій зараз опинилася Росії, існують “ризики непередбачуваності” і “треба передбачити надійну страховку”.

“І такою страховкою, я впевнена на 100%, може бути сильна президентська влада і моральний  авторитет лідера, який займає цей пост. Тому всі варіанти можливих змін, які зараз обговорюються в суспільстві, це розмови про Володимира Володимировича Путіна. І нема чого тут лукавити і мудрувати, людей хвилює і навіть турбує, що буде після 2024 року”, — заявила Терешкова.

Депутат підкреслила, що Путін це той чоловік, на якого люди звикли розраховувати і покладатися.

Терешкова заявила, що питання насправді не про Путіна, а про громадян Росії і майбутнє країни. Тому необхідно прибрати обмеження кількості президентських термінів в Конституції, або, якщо цього вимагатиме ситуація і якщо цього захочуть люди, закласти в законі можливість для чинного президента знову обиратися на цю посаду.

Наявність у президента такої можливості стане, за словами Терешкової, стабілізуючим фактором для розвитку країни і гарантією її стійкості.

Спікер Держдуми В’ячеслав Володін заявив, що цю пропозицію необхідно обговорити з лідерами думських фракцій, а також дізнатися думку чинного президента.

Телеканал RT в Telegram повідомив, що голова фракції “Єдиної Росії” Сергій Невєров заявив про готовність підтримати поправку.

20 січня 2020 року Путін вніс проект закону про поправки до конституції РФ на розгляд Держдуми. Його одноголосно прийняли в першому читанні 23 січня.

Документ передбачає виключення можливості займати посаду президента більше двох термінів, закріпити пріоритет конституції над міжнародним правом, а також розширити повноваження Конституційного суду. 11 лютого комітет Держдуми РФ затвердив поправки до конституції, у випадку прийняття яких Путін після уходу з поста президента довічно буде залишатися членом Ради Федерації.

Деякі експерти вважають, що таким чином російський лідер намагається вирішити проблему збереження влади після 2024 року.

Раніше повідомлялося, що під час переговорів з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом, які відбулися 5 березня, очільник Росії Володимир Путін робив дивні рухи ногами, в мережі припустили, що це якась хвороба.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА писала, що російський президент Володимир Путін вважає, що заява президента України Володимира Зеленського про те, що Освенцим звільняли українці, обумовлено поточною політичною кон’юнктурою.

Джерело: Народна Правда