Кияни в лютому заплатять за тепло менше

Кияни заплатять на 420 мільйонів гривень менше, ніж минулого місяця

Кияни в лютому заплатять за тепло менше
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини/Соціальна правда

Мешканці Києва почали отримувати платіжки із сумами за тепло, спожите у лютому. Підраховано, що кияни заплатять на 420 мільйонів гривень менше, ніж минулого місяця.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, це вже третій перерахунок за теплоносії, який здійснюється протягом нинішнього опалювального сезону.

За словами директора СП «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» Костянтина Лопатіна, розрахунки зі знижкою стали можливі завдяки зниженню ринкової вартості газу до 3 938 гривень за кубометр, а ця сума в структурі тарифу за тепло становить 80 відсотків. І кияни будуть щомісяця отримувати інформацію про перерахунки.

В лютому місяці городяни заплатять за опалення в своїх будинках в середньому на 26 відсотків менше базового тарифу. Якщо базовий становить 1 654 гривні за 1 Гкал, то за другий місяць року приймається до уваги змінений тариф — 1 224 гривні. В середньому сума буде на 29 відсотків нижче, ніж в січні. Мешканці будинків, де немає загальних тепломеров, заплатять за лютий близько 24 гривень за квадратний метр опалювальної площі. Знижка за користування гарячою водою — 24 відсотки за один кубометр (фактична його вартість — 67-68 гривень, а базовий тариф — 90 гривень).

При розрахунках враховувалася не тільки знижена вартість газу, а й температурний місячний коефіцієнт за даними Укргідрометцентру. У лютому середня температура трималася на рівні 2,5 градуси (у січні 0,5).

Раніше НАРОДНА ПРАВДА” повідомляла, що Кабмін провалив інформаційну кампанію, роботу з населенням та місцевою владою у сфері комунальних послуг. Частина платіжок прийшла з підвищеними значеннями, а деякі українці отримали платіжки з подвійною оплатою абонплати за газ.

Раніше повідомлялося, як перевірити правильність платіжки за опалення.

Джерело: Народна Правда
загрузка...