МН17 збили з російської установки: з’явилися докази

Нові докази про збитий малайзійський боїнг були озвучені в Гаазі.

МН17 збили з російської установки: з’явилися докази
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Нідерландський прокурор Тійс Бергер з приводу збитого літака зробив заяви в Гаазі.

Loading...

Сторона обвинувачення у справі про катастрофу малайзійського Boeing МН17 має докази про те, що лайнер був збитий із російської установки “Бук”, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Про це у своєму виступі на судовому засіданні в Гаазі заявив нідерландський прокурор Тійс Бергер.

“Докази оцінювалися за різними сценаріями. Наприклад, один сценарій називався “Повітря – повітря” – можливим було збивання літака з іншого реактивного літака, за допомогою ракети. Також іще один сценарій поділявся на дві версії: атака з системи “Бук”, інший сценарій – з будь-якої іншої системи”, – заявив прокурор.

Виходячи з того, що це “Бук”, прокуратура розглядала різні сценарії: ракету запустили з території, яка перебувала під контролем України, а інший – що її запустили з території під контролем російських терористів.

“Тільки другий сценарій визнали таким, що відповідає дійсності. Також розслідування отримало позитивні докази того, що ракета була запущена саме із системи “Бук” – з поля біля Первомайського”, – додав Бергер, зауваживши на тому, що є свідки повернення “Бука” саме в Росію.

“Є докази того, що ЗРК “Бук”, як зазначають свідки, було повернуто в РФ, і також на основі цього сценарію справа була доведена до обвинувального акту”, – сказав прокурор.

За інформацією “Гордон”, свідки у справі про катастрофу малайзійського Boeing над Донбасом побоюються за своє життя і тому потребують постійного захисту, а також збереження анонімності. Це підтвердив один із суддів під час засідання у справі МH17.

Так, за його словами, один зі свідків, який раніше мешкав на тимчасово окупованій території Донбасу, розповів, що озброєні люди двічі навідувалися до нього в дім, після чого він був змушений залишити його.

Ще один свідок, який проживає на підконтрольній українському уряду території, сказав, що боїться розголосу через страх бути затриманим російськими спецслужбами.

Також суддя зазначив, що на окупованих терористами територіях Донбасу як і раніше фіксуються випадки тортур стосовно людей, а російські спецслужби беруть участь у вбивствах по всьому світу. Він додав, що слідство переконалося в тому, що ГРУ і ФСБ беруть участь зокрема у війні на Донбасі.

Наприклад, один зі свідків заявив, що російські військові разом із бойовиками були присутні на місці запуску “Бука”, з якого був збитий літак MH17. Суддя нагадав, що росіяни робили все можливе, щоб перешкодити розслідуванню, зокрема, вони з території РФ зламували електронні системи, якими користувалися нідерландські розслідувачі справи про катастрофу літака.

Також стало відомо, що захист підозрюваного у причетності до катастрофи МН17 росіянина Олега Пулатова не знає, хто фінансує його роботу.

Путіну “обнулили” президентські терміни: всі подробиці.

Путін істерично відреагував на заяву Зеленського про звільнення Освенцима.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...