Медики пояснили, коли в Україні почнеться спалах коронавірусу

Медик прогнозує, що після літнього спаду, коронавірус може повернутися восени цього року з ще більшою силою

Медики пояснили, коли в Україні почнеться спалах коронавірусу
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини/Правда про здоров'я

Коронавірус в Україні може поширитися вже скоро.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, посилаючись на видання “ГОРДОН”.

Loading...

3 березня коронавірус в Україні було виявлено в однієї людини. У країні вживаються посилені заходи безпеки по протидії COVID-19. Лікарі вважають, що в Україні незабаром збільшиться ризик розповсюдження небезпечної інфекції.

За твердженням доцента кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти Федора Лапія, який дав коментар виданню “ГОРДОН”, така ймовірність дуже висока на Великдень, коли українці будуть повертатися з Італії, де багато з них працюють.

Медик підкреслив, що Україні в деякій мірі ще пощастило, оскільки країна не є популярною серед туристів. На думку Лапія , поширення вірусу в країні – питання часу, оскільки в сучасному світі закрити кордони повністю неможливо, і ні одна система не може повністю запобігти загрози.

Фахівець прогнозує, що після літнього спаду, коронавірус може повернутися восени цього року ще з більшою силою.

“Ще одне питання – чи готові наші громадяни заявляти про наявність симптомів, які схожі на ті, що є при коронавирусе? Враховуючи те, як у нас люди ставляться до тих, хто потенційно заражений або був евакуйований з Китаю. Люди прибувають в Україну не тільки з Італії і Китаю, але і з інших країн, де зафіксовані випадки зараження коронавірусом. Як вірус буде себе вести в подальшому – сказати складно. Ми бачимо, що він мутував. Можна припустити, що в літній період в Північній півкулі вірус нікуди не дінеться. А восени повернеться з ще більшою силою. Китай зробив безпрецедентні заходи, щоб запобігти передачі вірусу. Вони дали результат. Але не можна виключати, що вірус міг піти на спад якраз на час проведення цих заходів. У Китаї відсоток померлих з числа захворілих становить 2%, в Італії – близько 4%. Теоретично це можна пояснити тим, що в Італії більше людей похилого віку. Але поки це тільки гіпотеза”, – резюмував Лапій.

Нагадаємо, що в групі ризику зараження і летальності коронавіруса вікова група 70-79 і 80 років, люди з захворюваннями дихальної системи, діабетики.

НАРОДНА ПРАВДА писала, що у Верховній Раді України у зв’язку з поширенням коронавіруса в світі скасували закордонні відрядження народних депутатів і передбачили низку профілактичних заходів.

Раніше повідомлялося, щоб інфікований коронавірусом повністю одужав, необхідно до шести тижнів, про це заявив виконавчий директор Всесвітньої організації охорони здоров’я з надзвичайних ситуацій Майк Райан.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...