Українці почнуть отримувати “космічні” платіжки за комуналку: що сталося

Споживачі оплачують різницю в показаннях будинкового лічильника і показань індивідуальних лічильників

Українці почнуть отримувати “космічні” платіжки за комуналку: що сталося
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українців змусять оплачувати комуналку, як кажуть “за себе і за сусіда”. Справа в тому, що в Україні вже діє нова методика обліку теплової енергії та водопостачання. За  новим законом, постачальники послуг повинні отримувати оплату за показниками будинкового лічильника. А якщо показання будинкового лічильника і показання всіх індивідуальних лічильників у квартирах не збігаються, різницю сплачують споживачі.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі Час Пик.

Закон “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”, зокрема, передбачає, що мешканці багатоквартирних будинків, які не мають лічильників води, а також багатоповерхівки, в яких 100% квартир обладнані водомірами, будуть оплачувати внутрішньобудинкові втрати води. Нова норма торкнеться тих будинків, де індивідуальні лічильники встановлені в більш ніж 70% квартир.

За новим законом, постачальники тепла і води зобов’язані встановити загальнобудинкові прилади обліку тепла і води. Такі прилади встановлюються на вході в житлове або нежитлове приміщення. Постачальники послуг мають право одержувати оплату тільки на підставі їх свідчень.

Хто постраждає

Якщо показання всіх квартирних водомірів у сумі виявляться менше, ніж показання загально будинкового водоміра, рекомендується розподіляти доплату пропорційно показаннями квартирних водомірів. Найбільше постраждають ті споживачі, у яких не встановлені квартирні лічильники. Якщо раніше вони платили за воду за нормами, виходячи з кількості зареєстрованих мешканців, то тепер на них повісять перевитрати.

Видання зазначає, що показання загальнобудинкового приладу обліку води часто можуть відрізнятися від сумарного показання всіх квартирних водомірів за рахунок похибки показань побудинкових приладів обліку, протікання через труби всередині будинку (підвал, сусідні квартири) або махінацій сусідів з приладами обліку.

“Крайніми” виявляться ті споживачі, які платять за воду за встановленими нормами.

Нагадаємо, раніше компанія «Київтеплоенерго» підтвердила автентичність космічної платіжки за тепло, яку напередодні отримала киянка. Нагадаємо, Світлана Терещенко в січні отримала платіжку на суму 53 тисячі гривень. Справа в тому, що у 23-поверховому будинку з 177 квартир на початку опалювального сезону лише 5 квартир залишалися без квартирних лічильників опалення. А на початку лютого в будинку залишилася тільки одна квартира без взятого на комерційний облік приладу обліку теплоенергії. Мешканці квартир з лічильниками опалення оплачували тільки спожите тепло за показаннями своїх лічильників і опалення місць загального користування. А різницю нарахували жительці без індивідуального лічильника.

Також повідомлялося про те, що найдорожча комуналка в Україні в Кропивницькому, Сумах і Рівному, найменші платіжки отримують жителі Ужгорода та Чернівців.

Джерело: Народна Правда