ВООЗ визнала епідемію коронавірусу пандемією: що це означає

Оголошення пандемії не змінює «оцінки загрози від нового коронавірусу, того, що робить ВООЗ і того, що мають робити країни»

ВООЗ визнала епідемію коронавірусу пандемією: що це означає
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Всесвітня організація охорони здоров’я визнала спалах нового коронавірусу COVID-19 пандемією, водночас ВООЗ не змінила своєї оцінки рівня загрози, яку коронавірус несе світові, і не рекомендувала додаткових дій.

Як пише НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Громадське, про це на прес-конференції повідомив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.

Loading...

«ВООЗ цілодобово проводив оцінки спалаху, і ми занепокоєні як тривожним рівнем поширення й складністю, так і тривожним рівнем бездіяльності… Ми, відповідно, ухвалили рішення, що COVID-19 можна вважати пандемією», — заявив глава ВООЗ.

Він зазначив, що оголошення пандемії не змінює «оцінки загрози від нового коронавірусу, того, що робить ВООЗ і того, що мають робити країни».

«Пандемія — це не те слово, яке можна використовувати несерйозно чи недбало. Це слово, яке в разі неправильного використання може посіяти необґрунтований страх чи невиправдане прийняття того, що боротьбу завершено, призводячи до відворотних страждань і смертей», — додав глава ВООЗ.

Гебреєсус вкотре закликав усі країни дотримуватися запобіжних заходів для протидії поширенню коронавірусу:

задіяти й розширити служби реагування на надзвичайні ситуації;
повідомляти населенню про ризики й способи самозахисту;
виявляти, ізолювати й лікувати кожного хворого на COVID-19, а також відстежувати всіх, із ким вони контактували;
готувати лікарні;
захищати медперсонал і здійснювати його підготовку.

А тим часом у Запоріжжі госпіталізували першу пацієнтку з підозрою на коронавірусну інфекцію. Українка нещодавно вона повернулася з Італії та була змушена звернутися до лікарні через важкий перебіг ГРВІ.

Також повідомлялося, що медики застерігають, що спортзали є місцем, де ризик заразитися на коронавірус COVID-19 особливо високий. Адже там багато поту і вогкості. Тому тим, хто їх відвідує, слід бути максимально обережними та дотримуватися певних правил.

Джерело: Народна Правда