Як вийти на пенсію раніше: українцям назвали умову

Третьякова розповіла, що зараз готується законопроект, головна мета якого збільшити привабливість робочих місць в Україні.

Як вийти на пенсію раніше: українцям назвали умову
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Більш ранній вихід на пенсію в Україні відбувається тільки в тому випадку, коли профспілка і роботодавець домовилися між собою про те, що на окремих робочих місцях вихід на пенсію і робочий стаж буде менше, ніж загальноприйнятий.

Як інформує НАРОДНА ПРАВДА, про це на прес-конференції повідомила глава комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

Loading...

«Тому роль профспілок у цьому питанні дуже важлива. «Укрзалізниця» та профспілка створили недержавний пенсійний фонд, який, на жаль, протягом останніх років не наповнюється», – заявила політик.

За словами Третьякової, зараз готується законопроект, головна мета якого збільшити привабливість робочих місць в Україні.

«На жаль, ми зараз можемо спостерігати дуже потужну трудову міграцію, яка обумовлена не тільки різницею в оплаті праці, але й тим, що соціальні бенефіти за кордоном більш потужні, ніж в Україні. Я можу навести приклад, як в Україні солідарний рівень пенсійного забезпечення поступово знижувався за 28 років нашої незалежності, – так званий рівень заміщення, який означає відношення розміру пенсії до трудового доходу, який отримувала людина під час своєї трудової діяльності. Так, до 2018 року цей коефіцієнт становив 1,35, тому рівень заміщення становив близько 60%», – підвела підсумок Третьякова.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА писала:

Новообрана глава Міністерства соціальної політики україни Марина Лазебна заявила, що головним завданням для відомства є проведення індексації та підвищення пенсій.

Народний депутат з Фракції «Слуга народу» Данило Гетманцев заявив, що збільшення пенсій з 1 березня 2020 року не відбулося, адже в бюджеті Пенсійного фонду є величезна діра.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...