Коронавірус в “ЛНР”: стало відомо про серйозні проблеми

У Луганську коронавірус навіть не зможуть діагностувати

Коронавірус в “ЛНР”: стало відомо про серйозні проблеми
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Жителі окупованих територій Донбасу не бояться коронавіруса Covid-19, адже є проблеми страшніше – приміром, у “ЛНР” медицина в дуже жалюгідному стані. Нагадаємо, напередодні повідомлялося, що в однієї з мешканок окупованого Донбасу підозрюють коронавірус.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про те, як йдуть справи з медициною в Луганську, пише журналістка з Луганська Ганна Восточна (псевдонім в цілях безпеки) у своїй статті на “УП.Життя“.

Loading...

“Ось з чим у “республіці” дійсно добре йдуть справи, так це з коронавірусом. Він настільки далекий від Луганська, що ці новини хоч і страшні, але не більше, ніж тема виверження якогось далекого і досі невідомого нам вулкана”, – зазначає автор статті.

Восточна пише, що медицина – один з тих аспектів, заради якого в місто повертаються ті, хто давно виїхали, причому не приховуючи цього: “Для місцевих частота відвідування лікарні залишилася колишньою, а ось ті, хто  виїхав, приїжджають і встигають за лічені дні обійти фахівців, здати аналізи, отримати призначення і далі взаємодіяти по Skype або Viber, коригуючи схему лікування”.

При цьому зазначає, що місцевим таких медичних послуг домогтися не так просто. Люди ж розуміють, що насправді біда криється в якісних фахівців:

“Треба вам конче показатися лікарю – йдете навмання до того, хто обслуговує ваш район. Без жодних знайомств. І розумієте, що краще б підняв всі зв’язки, тому що ось так просто потрапити до хорошого фахівця – велике щастя”.

Вона додала, що в Луганську не рідкість, коли вузьких фахівців немає в принципі. Крім цього, в місцевих аптеках рідко можна знайти потрібні ліки, а ті, що є, все без винятку “російські”.

“Всі ліки я купую в Україні. Їх несуть друзі і друзі друзів, тому що в такому випадку діє негласна схема взаємовиручки. Дуже часто мені приносили препарати без упаковок, заховані за підкладку пальто і курток незнайомих людей. Так було легше нести і, якщо б ці ліки знайшли, виглядали б вони такими, що куплені для себе”, – додала луганчанка.

Окремо автор статті зазначає, що в Луганську стали частіше помирати люди, психіатрії переповнені, багато ранніх виявів онкозахворювань і гіпертонії. Причина: війна, стреси, загострення хронічних хвороб, інсульти.

Нагадаємо, Туреччина відклала відкриття туристичного сезону через коронавіруса, його перенесли з кінця березня на 15 квітня.

Джерело: Народна Правда
загрузка...