Нацбанк зробив заяву про дефолт та валютні обмеження

Регулятор не планує відмовлятися від звичної практики "згладжування" коливань курсу валют

Нацбанк зробив заяву про дефолт та валютні обмеження
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У той час як Національний банк задля стримування поширення коронавірусу закликав українців користуватися послугами дистанційного банкінгу, голова НБУ Яків Смолій заявив, що зараз немає підстав для оголошення дефолту в Україні.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на 24 канал.

Loading...

Своєю чергою заступник Смолія Олег Чурій повідомив, що регулятор не планує відмовлятися від звичної практики “згладжування” коливань курсу валют.

“Коли гривня зміцнювалася, Національний банк активно викуповував валюту, згладжуючи зміцнення. Коли гривня послаблюється, Нацбанк продає валюту. Це та політика, яку ми продовжуємо ще з 2015 року”, – пояснив Чурій.

Він додав, що на даний час немає жодного сенсу відмовлятися від неї, адже така практика вже продемонструвала власну ефективність. Водночас Нацбанк не буде вводити якихось валютних обмежень.

“Ми вважаємо, що має достатньо резервів для того, щоб згладжувати коливання. Будь-які обмеження навпаки матимуть вкрай негативний вплив на настрої ринку”, – наголосив заступник голови НБУ.

А тим часом глава Європейського центробанку Крістін Лагард заявила, що економічний шок від епідемії коронавірусу в Європі буде співставний з кризою 2008 року, якщо країни ЄС терміново не почнуть протидіяти хворобі та її наслідкам.

Як повідомлялося раніше, коронавірус Covid-19 обвалив попит на нафту в Китаї на 3 млн барелів на добу (близько 20% обсягу споживання країни). Ще 3 лютого торги на фондових біржах Китаю відкрилися рекордним падінням котирувань більш ніж на 8%.

Нагадаємо, днями торги на Московській біржі відкрилися стрімким падінням рубля. Сталося це після розпаду угоди ОПЕК з Росією та іншими нафтовидобувними країнами, а також катастрофічного падіння цін на нафту марки Brent.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...