Шмигаль Денис Анатолійович: досьє від А до Я

Шмигаль Денис Анатолійович: досьє від А до Я
Автор Марія Петренко в Досьє

Денис Шмигаль – прем’єр-міністр України, колишній топ-менеджер в бізнес структурі Ріната Ахметова, колишній заступник начальника головного управління Фіскальної служби у Львівській області.

Loading...

Біографія 

Народився 15 жовтня 1975 року у Львові.

Освіта

Освіту здобув у Львівській політехніці – у 1997 році закінчив економічний факультет. Згодом закінчив аспірантуру Інституту регіональних досліджень НАН України.

2003-го захистив дисертацію з регіональної економіки та розміщення продуктивних сил – кандидат економічних наук.

Шмигаль стажувався і навчався за кордоном: у Бельгії, Канаді, Грузії, Фінляндії, а також у Рейнсько-Вестфальському технічному університеті за програмою підготовки менеджерів Федерального міністерства економіки й енергетики Німеччини.

Розмовляє англійською і польською мовами.

Сім’я 

Дружина  – Катерина Шмигаль. Подружжя виховує двох дочок – Софію та Анну.

Кар’єра 

У 1995-1997 роках – бухгалтер у банку “Електрон”; з 1997 року – бухгалтер, головний бухгалтер, директор з економіко-стратегічного розвитку Львівського автобусного заводу (ЛАЗ).

У 2000-ні роки працює  у девелоперській компанії “Комфорт-Інвест” Володимира Кадушкевича і Тараса Сосновського.

У  2008 році – гендиректор ТОВ “Росан-Інвест”.

У 2014 році – очільник Західноукраїнського енергетичного кластера, створеного за участі близьких приятелів Шмигаля – нещодавно відправленого у відставку першого за президентства Зеленського голови Львівської облдержадміністрації Маркіяна Мальського і чинного керівника області Максима Козицького

У 2014-му брав участь у позачергових виборах до Верховної Ради по округу № 121 (Дрогобич, Борислав, Трускавець), як самовисуванець.

2014-го кілька місяців працював заступником начальника головного управління Фіскальної служби у Львівській області. На посаду прийшов через відкритий конкурс.

У 2015-2017 роках – віце-президент, член наглядової ради у ТОВ ТВК “Львівхолод” львівського підприємця Богдана Козака, за дорученням якого розширив мережу крамниць “Рукавичка” та “Під боком”.

У 2015 році на місцевих виборах балотувався до Львівської облради від партії “Народний контроль” Дмитра Добродомова.

З 2017 року – заступник гендиректора ДТЕК “Західенерго”.

У 2018-2019 роках – директор Бурштинської ТЕС, яка належить компанії ДТЕК Ріната Ахметова.

У 2016-2017 роках дружина Дениса Шмигаля – Катерина Шмигаль, володіла міноритарною часткою у ТОВ «Некстбайк Україна», що розвиває мережі прокату велосипедів у містах України. Кінцевим бенефіціаром та основним власником  “Некстбайк Україна” є львівський підприємець Зіновій Козицький, батько голови ЛОДА Максима Козицького, власник групи бурових компаній «Горизонти» (нафтогазовидобуток)

З 1 серпня 2019 року до 2 лютого 2020-го очолював Івано-Франківську ОДА.

4 лютого 2020-го у парламенті проголосували за призначення Шмигаля віце прем’єром – міністром розвитку громад і територій. Це відбулося після звільнення з відповідної посади Альони Бабак.

4 березня 2020 року Верховна Рада призначила Дениса Шмигаля на посаду прем’єр-міністра України.

Компромат 

У ЗМІ звертають на зв’язки з Рінатом Ахметовим, на якого працював Денис Шмигаль.  В інтерв’ю “Укрінформу” Шмигаль заявив, що таких зв’язків немає: «Я з Рінатом Леонідовичем не знайомий особисто. У компанію ДТЕК і, зокрема в Бурштинську ТЕС, керівником якої я був два останні роки, я потрапив за відкритим конкурсом. Акціонера ДТЕК я бачив, як і всі, тільки по телевізору». Водночас президент України Володимир Зеленський, пояснюючи свій вибір журналістами “Блумбергу”, заявив: “Кожен менеджер в Україні працював на одного з них (олігархів) чи пов’язаний з одним із них. А вони наймають найкращих – ми маємо це розуміти”.

Декларація 

У 2018-му Денис Шмигаль, працюючи в ДТЕК, заробив близько 3,5 мільйонів гривень. Його дружина Катерина того ж року отримала ще 200 тисяч гривень за дохід від відчуження рухомого майна.

Сім’я також задекларувала 115 тисяч доларів готівкою.

Майно та предмети розкоші 

Денис Шмигаль разом з дружиною володіють нерухомою власністю  у Львові: житловий будинок площею 215 квадратних метрів, гараж площею 15,9 квадратного метра; 2 земельні ділянки площами 151 і 458 квадратних метрів. Також у власності подружжя дві земельні ділянки площею по 2200 квадратних метрів і нежитлова будівля площею 417,2 квадратних метрів у Львівській області.

Денис Шмигаль не має автомобілів. А от Катерина Шмигаль є власницею авта Land Rover вартістю майже 1 мільйон гривень.

Лінки 

Денись Шмигаль – Вікіпедія  

Денис Шмигаль – Чесно 

Декларація Дениса Шмигаля

 

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...