Комаровський розповів все, що потрібно знати про коронавірус

Є два різновиди коронавірусу, які відрізняються один від одного за силою та тяжкістю перебігу хвороби

Комаровський розповів все, що потрібно знати про коронавірус
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

В Україні 13 березня померла перша жертва коронавірусу Covid-19, а відомий лікар Євген Комаровський відповів на запитання про смертельну інфекцію та розповів, як від неї захиститися.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, відповідне відео Комаровський оприлюднив у соцмережах.

За словами педіатра, є два різновиди коронавірусу, які відрізняються один від одного за силою та тяжкістю перебігу хвороби.

“Підвид, який викликає більш важку хворобу, становить близько 70%, а легку – близько 30%. Але весь час відзначається динаміка в бік зменшення від більш отруйного і збільшення в сторону більш легкого вірусу”, – пояснив Комаровський.

Він уточнив, що це пов’язано з тим, що люди з важкою формою хвороби мало контактують з людьми, а хворі з легкою формою активно поширюють вірус.

Лікар порадив на час пандемії утриматися від походів у спортзал. Саме там є висока ймовірність підхопити коронавірус через велику кількість відвідувачів.

Педіатр нагадав, що головне дотримуватися гігієнічних процедур: часто мити руки, обробляти поверхні антибактеріальними засобами, не контактувати з хворими людьми і намагатися уникати скупчення народу.

Також Комаровський наголосив, що на даний момент найефективнішою профілактикою є підняття імунітету: прогулянки на свіжому повітрі, здорове харчування, відсутність шкідливих звичок, провітрювання житлового приміщення та підтримання в ньому достатньої вологості повітря.

Доктор порадив всім сім’ям мати в аптечці прості препарати: жарознижуючі, сольові розчини для промивання носа, судинозвужувальні краплі в ніс, смоктальні таблетки для симптоматичного полегшення болю в горлі.

Комаровський рекомендує зайвий раз не ходити у поліклініки та лікарні. Для початку можна в телефонному режимі консультуватися зі своїм сімейним лікарем.

Раніше повідомлялося, що за прогнозами науковців, є два сценарії розвитку подій із пандемією коронавірусу Covid-19 – оптимістичний і песимістичний. Пандемії у світі зазвичай тривають від 12 до 25 місяців.

Нагадаємо, в Італії з початку епідемії коронавірус Covid-19 підхопили 15 113 осіб, померло 1016 пацієнтів. В Росії тільки за добу було зафіксовано 11 нових випадків зараження коронавірусом. Загальна кількість хворих у країні вже досягла 45.

Додамо, 11 березня, глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреисус оголосив коронавирусну інфекцію пандемією. Це друга пандемія в XXI столітті і сьома за століття.

Джерело: Народна Правда