Зеленський підписав закон про середню освіту: що зміниться

Зеленський підписав закон про середню освіту: що зміниться
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда/Соціальна правда

Сьогодні, 13 березня, президент України Володимир Зеленський підписав дискримінаційний для російськомовних закон про середню освіту.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться на сайті глави держави.

Закон України “Про середню освіту” Верховна Рада прийняла 16 січня 2020 року.

Документ передбачає право вільного вибору мови навчального процесу приватними навчальними закладами і пропонує три мовні моделі для отримання освіти в закладах середньої освіти:

  • Перша модель передбачена для корінних народів України, які не проживають в мовному середовищі своєї мови і не мають держави, яка могла б захищати цю мову (мова йде про кримських татар). Для них закладено навчання мовою корінного народу з першого до 11 (12) класу поряд з вивченням української мови.
  • Друга модель – для шкіл з навчанням мовою національних меншин, мови яких належать до мов ЄС. У залежності від мовної групи і мовної середовища проживання, використання цієї моделі може бути різною, але основні такі:
  1. материнською мовою, поряд з вивченням державної, вони будуть вчитися в початковий школі;
  2. у 5 класі не менше 20% річного обсягу навчального часу повинно викладатися українською з поступовим збільшенням об’єму, щоб в 9 класі досягти позначки не менше 40% предметів, які вивчаються державною мовою;
  3. зі старшої школи не менш ніж 60% річного обсягу навчального часу в цих закладах повинно читатися державною мовою.
  • Третя модель буде працювати для інших національних громад України і стосується нацменшин, мова яких відноситься до одного з українським мовної сім’ї, а також проживають переважно в середовищі власної мови (російська мова). Ця модель передбачає, що з 5-го класу не менше 80% навчального часу викладання буде здійснюватися державною мовою.

Норма про 20% предметів рідною мовою означають, що школярам залишили тільки право вивчати свою мову і літературу і відібрали право на отримання середньої освіти на своїй мові.

Цікаво, що дана стаття була однією з тих, яка не зазнала жодних змін з приходом до влади нового президента Володимира Зеленського. Тобто всі мовні квоти в підсумковому варіанті проекту залишилися такими, якими подавало їх Міністерство освіти при колишньому керівництві Лілії Гриневич.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла:

Рада прийняла новий закон про середню освіту: що зміниться.

Як повідомлялося раніше, в 2020 році заробітні плати педагогічних працівників зростуть на 9%.

Міністр освіти Ганна Новосад розповіла, що незабаром в українських школах може з’явитися нова посада — кар’єрний радник.

Джерело: Народна Правда