Чи врятує хлоргексидин від коронавірусу: медик пояснила

Хлоргексидином можна обробляти руки і ніс, а також полоскати горло і рот

Чи врятує хлоргексидин від коронавірусу: медик пояснила
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Сімейна лікарка Рита Гофман заявила, що хлоргексидин є “хорошим знезаражувальним засобом”, але його не можна вважати альтернативним засобом на противагу медичній масці, що застосовується як захист від коронавірусу COVID -19.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це  вона розповіла в коментарі OBOZREVATEL.

“Хлоргексидин не замінить маску. Це різні заходи, у кожного з них своє призначення”, – сказала вона.

Медик назвала хлоргексидин “хорошим знезаражувальним засобом”, який можна застосовувати “за фактом контакту”. Як пояснила лікарка, цей препарат слід застосовувати після тривалого перебування в багатолюдному місці, в громадському транспорті або в трудовому колективі.

“Коли людина буває в колективі і часто буває на людях протягом дня, в носоглотку потрапляє величезна кількість усіляких збудників, і вірусних, і бактеріальних. Якщо ми приходимо додому і промиваємо носоглотку в кінці тривалого робочого дня, то це спричиняє свою дію. Знижується концентрація збудників”, – пояснила лікарка.

За її словами, “хлоргексидин можна використовувати для обробки рук. У розчинах малої концентрації ним можна полоскати горло і рот, обробляти ніс”.

В контексті коронавірусної інфекції лікарка підкреслила, що вона є респіраторною.

“Якщо ви захищаєте верхні повітроносні шляхи, то концентрація збудника падає. Хлоргексидин – це не панацея, але це важливий елемент культури профілактики не лише коронавірусу, а й будь-якої вірусної респіраторної інфекції”, – сказала вона.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський звернувся до українців і розповів про заходи по боротьбі з поширенням коронавірусу. У відеозверненні Зеленський закликав громадян і жителів України не піддаватися паніці і зберігати холодний розум.

Як відомо, Україна повністю закриває авіасполучення через коронавірус.

Нагадаємо, 13 березня в Україні була зафіксована перша смерть від коронавірусу – у Радомишлі Житомирської області померла 71-річна пенсіонерка. В цей же день в Італії померла 65-річна українка, яку госпіталізували кілька днів тому.

Також раніше ми писали про те, що карантин у Києві може у найближчі дні стати більш суворим через загрозу поширення коронавірусу.

Джерело: Народна Правда