Україна може залишитися без кредиту МВФ: названо умову

На тлі поширення епідемії коронавірусу Україні вкрай необхідна фінансова підтримка МВФ

Україна може залишитися без кредиту МВФ: названо умову
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Глава НБУ Яків Смолій назвав ризики для української економіки, якщо вона в умовах посиленої турбулентності на світових ринках через коронавірус втратить можливість укладення нової програми співпраці з МВФ.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє пресслужба Нацбанку в Facebook.

Така заява прозвучала на зустрічі з послами та тимчасово повіреними у справах країн “Великої сімки” – Великобританії, Італії, Канади, Німеччини, Сполучених Штатів Америки, Франції, Японії – і Європейського союзу.

“Наша країна не може собі дозволити подальше зволікання в сьогоднішніх умовах все більш складного доступу на міжнародні ринки капіталу в рік пікових боргових виплат. Я радий, що новий уряд підтвердив збереження курсу на продовження розпочатих реформ і співпраці з МВФ”, – зазначив глава НБУ.

Смолій розповів, що ефект від поширення коронавірусної інфекції на економіку України “досі обмежений і має нейтральний вплив, проте в майбутньому вона може відчути певний вплив”.

Як було відзначено, поширення коронавірусу ризикує призвести до рецесії світової економіки і уповільнення української. Отже, рішення НБУ знизити облікову ставку з 11% до 10% має на меті підтримати українську економіку в такі складні часи, пояснили в НБУ.

Нагадаємо, МВФ має намір продовжити співпрацю  з Україною і дати їй гроші за новою програмою. Там вважають, що новий уряд готовий продовжувати реформи.

До слова, 17 лютого завершилася дія попередньої програми співпраці між Україною і МВФ у рамках механізму stand-by. Вона була затверджена 18 грудня 2018 року в обсязі $3,9 млрд, однак Україна змогла отримати лише перший транш близько $1,4 млрд.

Раніше директор — розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що у світі продовжує зростати нерівність доходів і добробуту, що зазвичай відбувається перед фінансовою кризою.

Раніше повідомлялося, що в  грудні минулого року Україна мала б  отримати від 1,4 до 1,9 мільярда доларів США чергового траншу від Міжнародного валютного фонду за програмою stand-by, яка мала б замінити програму розширеного фінансування.

Джерело: Народна Правда