Лікар розповів, чи захищає медична маска від коронавірусу

Будь-які маски доцільно використовувати, - Рубан

Лікар розповів, чи захищає медична маска від коронавірусу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

У той час, як 14 березня, в Україні виявлено 15 нових пацієнтів із підозрою на коронавірус Covid-19, начальник ГУ Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан заявив, що медична маска все ж допомагає знизити ризик інфікування.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на УНН.

“Будь-які маски доцільно використовувати. Тому що даний збудник передається повітряно-крапельним шляхом, й передається людині від людини. Особа може інфікуватися через дихання, через слизові оболонки та очі… Маска не захищає, але вона знижує ризик захворювання“, – пояснив Рубан.

Він додав, що існують рекомендації ВООЗ та американських науковців, що маски потрібно використовувати тільки хворим людям, однак це не зовсім так.

“Але при коронавірусній інфекції 60% не мають симптомів, але є носіями та джерелом інфекції. Тому Китай, Тайвань, Сінгапур запровадили масове впровадження системи захисту органів дихання в закритих приміщеннях…”, — уточнив Рубан.

Він наголосив, що маску потрібно використовувати одноразово й протягом 2-3 годин максимально.

“Важливо, щоб маска закривала носогубний трикутник на обличчі та щільно прилягала”, — резюмував фахівець.

А тим часом у Києві майже 70 інспекторів проводять контроль умов зберігання продуктів харчування у супермаркетах та магазинах у рамках заходів стримування розповсюдження коронавірусу Covid-19.

Також повідомлялося, що Міністерство охорони здоров’я України у неділю, 15 березня, розпочало кампанію з інформування українців про заходи боротьби з коронавірусом за допомогою SMS.

Джерело: Народна Правда