Зеленський підписав резонансний закон про освіту: що змінилося

Закон гарантує рівний доступ до освіти для учнів, забезпечує педагогічну автономію вчителів і передбачає більше можливостей для шкіл у використанні власних коштів

Зеленський підписав резонансний закон про освіту: що змінилося
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Президент Володимир Зеленський підписав Закон “Про повну загальну середню освіту”, прийнятий парламентом 16 січня 2020 року, документ за підписом глави держави повернуто до Верховної Ради 13 березня.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на прес-службу Міністерства освіти.

Loading...

Зокрема закон виводить приватні школи з-під дії статті 7 мовного закону, що було однією з вимог Угорщини в недавньому конфлікті з Україною.

Як йдеться в пояснювальній записці до законопроекту №0901, закон є продовженням плану реформування середньої освіти в Україні, започаткованого у 2017 році.

Зокрема новий закон передбачає 12-річну програму для отримання повної середньої освіти та проведення зовнішнього незалежного оцінювання з завершення базової середньої освіти (9 класів).

“Закон гарантує рівний доступ до освіти для учнів, забезпечує педагогічну автономію вчителів і передбачає більше можливостей для шкіл у використанні власних коштів”, – зазначили у Міносвіти.

Зазначається, що учні отримають можливість “будувати індивідуальні освітні траєкторії”, вибирати навчальні предмети і мати більше прав для учнівського самоврядування, а батьки – гарантії безпечного середовища для дітей, зокрема захист від буллінгу, а також право ініціювати позаплановий інституційний аудит в школі.

“Документ надає вчителям реальну автономію в створенні програм, розробці систем оцінки, відкриває широкі можливості для підвищення кваліфікації і зростання їх зарплати. Закон також встановлює нові підходи до призначення директорів шкіл, надає більше можливостей для посилення шкіл педагогами і вводить педагогічну інтернатуру для молодих вчителів” , – додали у Міністерстві освіти.

А тим часом українським абітурієнтам, які планують вступати до вузів на контракт у 2020, уряд підготував досить неприємний сюрприз. У 2020 році на тридцять спеціальностей для студентів-контрактників зросте вартість навчання.

Також повідомлялося про те, скільки батькам київських школярів коштує “безкоштовна освіта”. Попри те, що початкова освіта в Україні нібито є безкоштовною, практично в кожній київській школі існують благодійні внески, фонди школи та фонди класу, в які батьки вимушені здавати гроші.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...