Іран звільнив 85 тисяч злочинців через коронавірус

Іранські в'язні можуть бути заражені коронавірусом

Іран звільнив 85 тисяч злочинців через коронавірус
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

В Ірані, який займає третє місце в світі за рівнем поширення смертельного коронавірусу COVID-19, пішли на безпрецедентний крок – в країні  тимчасово звільнили з-під варти щонайменше 85 тисяч ув’язнених, щоб приборкати спалах  хвороби. 50% звільнених – це ув’язнені за справами, пов’язаними з безпекою, також у списку є політичні в’язні.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Daily Mail, про це повідомив речник Міністерства охорони здоров’я країни Кіануш Джаханпур.

За словами чиновника,  у в’язницях вжили всіх необхідних заходів, аби такий крок був безпечним. Водночас про те, що тепер робитимуть звільнені та як довго вони залишатимуться на волі – невідомо.

Джаханпур наголосив, що Організація Об’єднаних Націй попередила, що ув’язнені вже були заражені в переповнених іранських тюрмах, тому й закликала звільнити всіх політичних в’язнів.

Він підкреслив, що за останній час коронавірус убив 135 людей в Ірані, що збільшило кількість загиблих до 988 на фоні 16 169 зафіксованих випадків зараження COVID-19.

Крім цього, представник Іранського МОЗ додав, що спалах коронавірусу в їхній країні протікає за одним із найгірших сценаріїв за межами Китаю. Нині нині Іран перебуває на третьому місці у світі за кількістю заражених COVID-19.

Нещодавно ВООЗ гостро розкритикувала Іран за нездатність ужити заходів щодо спалаху коронавірусу, зокрема, закрити місця для паломництва.

Нагадаємо, заступник спікера парламенту Ірану Абдула Реза Міср повідомив, що у 8% парламенту Ірану виявили коронавірус Covid-19.

27 лютого повідомлялося, що коронавірус Covid-19 підхопила віце-президент Ірану Масумех Ебтекар.

Як повідомлялося раніше, в Ірані помер активіст чинного режиму Хамед Джалалі Кашані, який раніше заявляв, що повідомлення про спалах коронавірусу в країні розповсюджують для зниження явки виборців на виборах. Він помер від коронавіруса Covid-19 28 лютого.

Джерело: Народна Правда