Рада дозволила ФОПам не платити податки: подробиці

У період з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 платникам єдиного внеску не буде нараховуватися пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

Рада дозволила ФОПам не платити податки: подробиці
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Фізичні особи-підприємці можуть не сплачувати єдиний соціальний внесок в березні-квітні місяці поточного року.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, така норма міститься у законі про підтримку платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавіруса, прийнятому Верховною Радою 17 березня.

Loading...

Згідно з документом, тимчасово звільняються від нарахування і сплати єдиного внеску фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства в частині сум, що підлягають сплаті цими особами за періоди з 1 по 31 березня і з 1 квітня по 30 квітня 2020 за себе.

Так само говориться, що такі особи можуть прийняти рішення про сплату єдиного внеску за періоди з 1 по 31 березня і з 1 квітня по 30 квітня 2020 року.

Штрафні санкції тимчасово не будуть застосовуватися за такі порушення (з 1 по 31 березня і з 1 квітня по 30 квітня 2020):

-несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;
-неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);
-несвоєчасне подання звітності в податкові органи.

В період з 1 по 31 березня і з 1 квітня по 30 квітня 2020 платникам єдиного внеску не буде нарахована пеня, а вже нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

Рада дозволила ФОПам не платити податки: подробиці Рада дозволила ФОПам не платити податки: подробиці Рада дозволила ФОПам не платити податки: подробиці Рада дозволила ФОПам не платити податки: подробиці Рада дозволила ФОПам не платити податки: подробиці Рада дозволила ФОПам не платити податки: подробиці Рада дозволила ФОПам не платити податки: подробиці

Раніше НАРОДНА ПРАВДА  повідомляла, що в Україні однією з передумов податкової реформи є скасування спрощеної системи оподаткування для фізичних осіб-підприємців (ФОП).

Нагадаємо, з січня 2020 року в Україні зростає прожитковий мінімум і мінімальна зарплата, внаслідок цього підвищаться і податки для ФОП. В Україні у 2020 році будуть діяти нові розміри податку і єдиного соціального внеску (ЄСВ) для фізичних осіб-підприємців (ФОП).

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...