Як будуть карати за порушення карантину та обсервації: усі подробиці

Для людей, які можуть бути заражені коронавирусной інфекцією, передбачена адміністративна відповідальність за самовільне залишення місця обсервації (карантину).

Як будуть карати за порушення карантину та обсервації: усі подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

17 березня Верховна Рада прийняла відповідні норми, які прописані в законопроекті про запобігання поширенню коронавіруса.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, для людей, які можуть бути заражені коронавирусной інфекцією, передбачена адміністративна відповідальність за самовільне залишення місця обсервації (карантину). За це передбачено від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А це становить 17-34 тисяч гривень, приблизно $640-128. У МВС уточнюють, що мова йде про порушення умов обсервації для людей з підозрою на коронавірус.

Якщо порушення умов обсервації призвели до зараження інших громадян, то передбачається кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від 1000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ця сума становить 17-51 тисяч гривень, приблизно $640-1920, або тюремне ув’язнення на строк до 3 років.

Якщо дії порушника призвели до загибелі людей, то покарання буде від 5 до 8 років позбавлення волі.

Нагадуємо, що українські лікарі отримали офіційні рекомендації як діагностувати у пацієнтів коронавірус і при цьому не заразитися самим.

Раніше повідомлялося, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у разі потреби влада готова до введення надзвичайного стану в країні у зв’язку зі спалахом коронавіруса.

Джерело: Народна Правда