Як каратимуть за порушення карантину: Рада прийняла жорсткий закон через коронавірус

За проект закону №3219 проголосували 344 депутати

Як каратимуть за порушення карантину: Рада прийняла жорсткий закон через коронавірус
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Верховна Рада на позачерговому засіданні прийняла законопроект, націлений на протидію коронавірусу Covid-19 – встановлено адміністративну відповідальність за самовільну втечу з місця обсервації.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, законом вносяться зміни до ст. 325 Кримінального кодексу України, якими передбачено обмеження волі на строк до трьох років або позбавленням волі на строк до трьох років за порушення правил та норм, встановлених з метою попередження епідемічних та інших інфекційних захворювань і боротьби з ними.

За проект закону №3219 від 16.03.2020 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби” проголосували 344 депутати.

Loading...

Новий закон передбачає такі зміни:

Ліки, які закуповуються для боротьби з захворюванням, звільняються від сплати ввізного мита і ПДВ.

Тимчасово звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення в Україну медичних виробів, обладнання, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання, виникнення та поширення, спалахів та пандемій коронавирусной хвороби.

Українці можуть працювати на дистанційно, або йти у відпустку. Ця відпустка може бути оплачувана.

Медперсонал, який працює над ліквідацією коронавірусу буде отримувати надбавки.

Парламент доручив уряду встановити додаткові доплати у розмірі до 200% до зарплат медикам, безпосередньо зайнятим у роботі з ліквідації коронавірусу Covid-19.

За порушення обсервації буде передбачена адміністративна відповідальність, а за умисне зараження людей – кримінальна відповідальність.

Кабмін контролюватиме ціни на лікарські препарати, товари медпризначення та соціально значущі товари.

Законом заборонено скасовувати дію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб Заборона діє 30 днів.

В Адміністративний кодекс внесли штраф за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм: на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – у розмірі від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Кримінальний кодекс передбачає покарання за ті ж дії, що спричинили або завідомо могли спричинити поширення захворювань – передбачає штраф від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки – караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Як повідомлялося раніше, уряд обмежив пасажирські перевезення, кількість учасників масових заходів та роботу закладів громадського харчування з-за коронавіруса Covid-19. Зокрема, введено заборону залізничного, авіа – та автобусних міжміських і міжобласних пасажирських перевезень, а також на роботу метро – всі подробиці.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...