Тепер офіційно: ФОПам дозволили 2 місяця не платити податки

У зв'язку з карантином по коронавірусу підприємців на 2 місяці звільнили від сплати ЄСВ

Тепер офіційно: ФОПам дозволили 2 місяця не платити податки
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Ухвалений у вівторок, 17 березня, закон “Про підтримку платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби” набув чинності. Проект був оприлюднений у виданні “Голос України” 17 березня.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування – 18 березня.

Документом передбачено, що фізичні особи-підприємці можуть не сплачувати єдиний соціальний внесок у березні-квітні 2020 року.

Відповідно до закону, тимчасово звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства в частині сум, що підлягають сплаті цими особами за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року за себе.

Тепер офіційно: ФОПам дозволили 2 місяця не платити податки

Водночас, такі особи можуть прийняти рішення про сплату єдиного внеску за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року.

Тимчасово штрафні санкції не застосовуються за такі порушення, вчинені щодо періодів з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020:

  • несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;
  • неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);
  • несвоєчасне подання звітності в податкові органи.

Протягом періодів з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

Нагадаємо, станом на 20:00 17 березня в Україні лабораторно підтверджено 7 нових  випадків COVID-19. Загалом в Україні 14 інфікованих (з них 2 летальних), серед них троє дітей.

Також повідомлялося, що в Україні станом на ранок вівторка, 17 березня, досліджується 42 випадки підозри на зараження коронавірусом, всього в країні зареєстровано 140 повідомлень про підозру на коронавірус COVID-19.

Тим часом коронавірус ймовірно добрався до Вінницької області. Там з підозрою на коронавірус госпіталізовано чотирьох пацієнтів.

Додамо, що Верховна Рада на позачерговому засіданні прийняла законопроект, націлений на протидію коронавірусу COVID-19 — встановлено адміністративну відповідальність за самовільну втечу з місця обсервації.

Джерело: Народна Правда