У МВС розповіли, що буде з церквами, у яких порушуватимуть карантин

Правоохоронна система буде відповідно реагувати на випадки індивідуального чи колективного невігластва релігійних діячів, - Варченко

У МВС розповіли, що буде з церквами, у яких порушуватимуть карантин
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Усі релігійні організації зобов’язані дотримуватися запровадженого в Україні карантину та не проводити богослужінь за участю понад 10 осіб.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це у Facebook написав радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко.

“А що з церквою під час карантину? Усі релігійні організації та їх лідери зобов’язані і будуть дотримуватися законів України! Правоохоронна система буде відповідно реагувати на випадки індивідуального чи колективного невігластва релігійних діячів, які ставитимуть під загрозу здоров’я чи життя людей”, – йдеться у публікації.

Варченко зазначив, що обмеження на масові зібрання, торгівлю та пересування, встановлені у зв’язку з пандемією коронавірусу, як і обов’язок дотримуватися правил карантину та обсервації, обов’язкові до виконання, незалежно від релігійних переконань.

Так само покарання, визначені статтями 325 та 137 Кримінального кодексу і стягнення за статтями 44, 173 та 188 Кодексу України про адмінправопорушення, не містять винятків для представників релігійних громад, наголосив він.

Варченко закликав громадян дотримуватися законів України і встановлених правил на період карантину.

У МВС розповіли, що буде з церквами, у яких порушуватимуть карантин

До слова, минулої неділі, 15 березня, коли в Україні вже запровадили карантин, в українських церквах відбулася недільна служба, парафіяни продовжували цілувати ікони та причащатися з однієї ложки.

Раніше президент України Володимир Зеленський закликав церкви не проводити масових богослужінь. “Лідерів усіх церков я дуже прошу з порозумінням поставитися до цієї ситуації, коли є загроза людському здоров’ю та життю”, – зазначив він.

Джерело: Народна Правда