Ємець Ілля Миколайович: досьє від А до Я

Ємець Ілля Миколайович: досьє від А до Я
Автор Марія Петренко в Досьє

Ілля Ємець – кардіохірург, доктор медичних наук, професор кафедри дитячої кардіології та кардіохірургії ім. П. Л. Шупика. Міністр охорони здоров’я України в 2010-2011 роках та з початку 2020 року.

Loading...

Біографія

Народився 21 лютого 1956 р. у Воркуті, що знаходиться на півночі Республіки Комі російського Далекого Сходу, в родині вихідців з України.

Освіта

В 1979 році Закінчив Київський медичний інститут за спеціальністю “педіатрія”.

У 1979-1985 роках проходив клінічну ординатуру за фахом “серцево-судинна хірургія” в Інституті серцево-судинної хірургії АМН України.

У 1997 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Паліативна хірургія вроджених вад серця у дітей раннього віку», у 2002 році – докторська дисертація на тему «Хірургічне лікування транспозиції магістральних судин».

Сім’я

Дружина: Тетяна Осика.

Сини: Гліб та Кирил.

Донька: Домініка.

В останній декларації зазначив тільки дочку.

Кар’єра

У 1992 році заснував клубу Rotary International у Києві, в якому очолював медичну гуманітарну програму. Роком пізніше Ємець став засновником та президентом першого Міжнародного благодійного фонду в Україні «Дитяче серце», який сприяє допомозі дітям з вродженими вадами серця в Україні. Ілля Ємець першим в Україні почав успішно оперувати немовлят зі складними вадами серця, впроваджувати в практику пластичні операції на клапанах серця без використання штучних протезів.

Впродовж 1993-1996 років працював кардіохірургом в Австралії і Канаді: кардіохірург у Children’s Hospital (Сідней, Австралія), штатний кардіохірург у Hospital for Sick Children (Торонто, Канада), штатний кардіохірург в Royal Childrens Hospital (Мельбурн, Австралія).

У 1996 очолив відділення дитячої реанімації та кардіохірургії Інституту серцево-судинної хірургії АМН України.

У 1998 році працює у Франції – штатним кардіохірургом в Hospital J. Cartier (Париж, Франція)

Від 2003 року директор Державної установи «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України».

У 2006 році засновник «Державної програми запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2006—2010 роки».

З 21 грудня 2010 року до 17 травня 2011 року (період президентства Віктора Януковича) Ємець був Міністром охорони здоров’я України в уряді Миколи Азарова. Пропрацювавши 5 місяців був звільнений.

На чергових виборах до Верховної Ради у 2012 році Ємець балотувався у складі партії Наталії Королевської “Україна Вперед”. Був п’ятим номером в партійному списку. На виборах партія набрала 1,57% та не пройшла до парламенту.

Після припинення роботи в міністерстві повернувся на посаду директора “Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України”, де працював з 2011 по 2020 роки.

4 березня 2020 року Ємця знову призначено Міністром охорони здоров’я України в новообраному уряді Дениса Шмигаля.

Водночас встиг зробити сумнівну з точки зору державного службовця його ранку заяву – напророкувавши смерть від COVID-19 пенсіонерів. “Між іншим, цей вірус дітей не вражає, а зараз помруть всі пенсіонери”, – заявив Ємець. Голова МОЗ України згодом пояснив, що мав на увазі те, що літні люди мають майже найвищий ризик зараження і летальних наслідків.

Компромат

Репутаційною проблемою для Іллі Ємця називають роботу в Кабміні Миколи Азарова, який в даний момент переховується від українського правосуддя.

Іллю Ємця звільнили з посади використовуючи простий привід – звинувачення в провалі медичної реформи. Як повідомляють медіа, напередодні звільнення відбулося засідання Керуючої ради Комітету з економічних реформ. Віктор Янукович звернув уваги, що Ілля Ємець та його команда не справляються з обов’язками.

“На жаль, я досі не побачив у Міністерства охорони здоров’я чіткого і цілісного розуміння реформи, як кажуть: від А до Я”, – заявив тоді президент-втікач Віктор Янукович та звернувся до свого прем’єра Миколи Азарова з вимогою “обережно” і “негайно” реформувати медицину в країні.

Попри роботу в уряді Азарова під закон про люстрацію Ілля Ємець не потрапляє. Він пропрацював в уряді менше року і формально сам написав заяву на звільнення з посади міністра.

Декларація

За 2019 рік він заробив 708 тисяч гривень і майже 145 000 пенсії. На банківських рахунках тримає 485 000 долл, 3 741 доларів і за 25 000 євро, готівкою – 670 000 гривень, 74 000 доларів, 57 000 євро.

Майно та предмети розкоші

У декларації за 2019 роки у Іллі Ємця – земельну ділянку в 1003 кв м, будинок на 375,5 квадратів і квартира в Києві. Ще одна ділянку у нього в Острозі Рівненської області.

Керівник МОЗ задекларував швейцарський годинник Patek Philippe. Також дружині Ємця належить 40% від капіталу “Торгового дому УСВВ “Вино Барель” і 16% капіталу “Клініки нових технологій”.

Лінки

Ємець Ілля Миколайович – Вікіпедія

Декларація подана в 2019 році

Декларація перед вступом на посаду

Ємець Ілля Миколайович

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...