Євросоюз закриває свої кордони: ухвалено радикальне рішення

В найближчі 30 днів у Євросоюз зможуть в'їжджати тільки європейські громадяни та члени їхніх сімей

Євросоюз закриває свої кордони: ухвалено радикальне рішення
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Євросоюз закриє зовнішні кордони і Шенгенську зону щонайменше на 30 днів у зв’язку зі спалахом  коронавірусу в країнах Європи.  Таким чином лідери країн-членів Союзу погодилися на пропозицію Єврокомісії.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомила у Twitter президент Єврокомісії  Урсула фон дер Ляєн.

Loading...

“Під час саміту Європейської ради, що відбувався по відеоконференції, держави-члени ЄС схвалили пропозиції Єврокомісії щодо прикордонних заходів, економіки, спільних державних закупівель та досліджень для боротьби з коронавірусом”, – написала вона.

У заяві на сайті Європейської ради уточнюється, що для “обмеження поширення вірусу у глобальному масштабі лідери погодилися зміцнити зовнішні кордони, застосовуючи скоординоване тимчасове обмеження несуттєвих поїздок до ЄС на період 30 днів”.

 Це означає, що в найближчі 30 днів у Євросоюз зможуть в’їжджати тільки європейські громадяни та члени їхніх сімей, громадяни Великобританії, Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії, Швейцарії, а також особи з посвідкою на проживання ЄС.

Лідери ЄС також схвалили керівні принципи, запропоновані Комісією з управління кордонами.

“Ми повинні забезпечити пропуск ліків, продуктів харчування і товарів, і наші громадяни повинні мати можливість подорожувати в свої країни”, – зазначив президент Європейської ради Шарль Мішель.

Країни ЄС також наголосили на необхідності обміну інформацією, розробки вакцини і надання її всім, хто потребує.

Нагадаємо, 18 березня на території Київської області ввели режим надзвичайної ситуації. Чиновники класифікували ситуацію, викликану вірусом Covid-19, як «Медико-біологічну надзвичайну ситуацію природного характеру регіонального рівня».

Відзначимо, що за межами України коронавірусом заразилися 12 українців. П’ятеро лікуються в Німеччині, по два в Італії та Польщі, по одному в Об’єднаних Арабських Еміратах, Молдові та Домініканській Республіці.

Джерело: Народна Правда
загрузка...