Хорошковський Валерій Іванович: досьє від А до Я

Хорошковський Валерій Іванович: досьє від А до Я
Автор Марія Петренко в Досьє

Валерій Хорошковський – бізнесмен, колишній віце-прем’єр міністр, голова СБУ та Державної митної служби.

Loading...

Біографія

Народився 1 січня 1969 року в Києві.

Освіта

Навчався в Київському національному університеті ім. Т.Г. Шевченка, який закінчив у 1994 році. Спеціальність: юрист. Має ступінь доктора економічних наук та звання професора.

Сім’я

Дружина: Олена Хорошковська, працювала директором Inter Media Group.
Діти: сини – Денис та Олександр, донька – Катерина.
Мати: Ольга Хорошковська, доктор педагогічних наук.

Кар’єра

У вересні-жовтні 1986 року працював на посаді учня токаря цеху № 10 ВО завод «Арсенал».

У лютому — травні 1987 — водій 3-го класу Київського зоопарку.

1987-1989 рр. — служив у радянській армії.

У 1989-1994 рр. — студент Київського університету ім. Тараса Шевченка.

Листопад 1991 — лютий 1992 — директор малого виробничо-комерційного підприємства «Венеда Лтд».

Лютий 1992 — серпень 1997 — президент ТОВ «БОВІ»; президент концерну «Меркс інтернейшнл».

Серпень 1997 — травень 1998 — помічник Прем’єр-міністра України (Валерія Пустовойтенка).

З березня 1998 до квітня 2002 — народний депутат України 3-го скликання, виборчій округ № 9, АР Крим.

На час виборів: помічник прем’єр-міністра України, член НДП (Народно-демократична партія, її лідером був Валерій Пустовойтенко). Член фракції НДП (з травня 1998). Секретар Комітету з питань бюджету (з липня 1998), заступник голови Комітету з питань бюджету.

Червень — серпень 2002 — заступник Глави — керівник Головного управління з питань внутрішньої політики, серпень — грудень 2002 — перший заступник Глави Адміністрації Президента України.

Листопад 2002 — січень 2004 — Міністр економіки та з питань європейської інтеграції України.

Лютий 2004 — березень 2005 — професор кафедри фінансового права Національної академії державної податкової служби України.

Листопад 2004 — грудень 2006 — виконавчий директор, старший віце-президент, керівний директор з операційної діяльності, президент ТОВ «Євраз Груп» (Росія), яка сьогодні належить Олександру Абрамову, Роману Абрамовичу та Олександру Фролову. Цікаво, що сам Валерій Хорошковський називав російського мільярдера Олександра Абрамова свої давнім другом.

Серед українських бізнесменів має хороші відносини з Дмитром Фірташем, Львом Парцхаладзе та політиком Арсенієм Яценюком.

Грудень 2006 — травень 2007 — перший заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

24 грудня 2007 — 28 січня 2009 — Голова Державної митної служби України.

З березня 2009 року Керівник Антитерористичного центру при СБУ. Саме тоді, в березні 2009 року, Юлія Тимошенко назвала Валерія Хорошковського “напомаджена істота з манікюром, педікюром і бріоліном на волоссі – пан Хорошковський, прямо з салону краси”. Юлія Тимошенко також заявляла, що Валерій Хорошковський та Дмитро Фірташ “одна команда”. Ймовірно, це була її реакція на підтримку Дмитром Фірташем кандидатури Віктора Януковича.

Січень 2009 — березень 2010 — перший заступник Голови, а з березня 2010 по січень 2012 — Голова Служби безпеки України.

травень 2010 — 16 грудень 2010 — член Вищої ради юстиції.

12 серпня 2011 року дійсному державному раднику митної служби України В. Хорошковському присвоєно в порядку переатестування військове звання генерал армії України.

18 січня 2012 — звільнений з посади Голови Служби безпеки України та з військової служби в запас Служби безпеки України і призначений Міністром фінансів України.

20 січня 2012 — виведений зі складу РНБО.

22 лютого 2012 року — звільнений з посади Міністра фінансів України та призначений Першим віце-прем’єр-міністром України.

14 грудня 2012 року — подав Президенту заяву про відставку з поста Першого віце-прем’єра та невдовзі 24 грудня був звільнений із займаної посади.

Валерій Хорошковський був власником великого медіахолдингу U.A. Inter Mediа Group. Холдинг опосередковано володів: 61% акцій АТЗТ “Українська незалежна ТВ-корпорація” (телеканал Інтер), 90% ТОВ “Кіно-ТВ” (телеканал Ентер Фільм), 90% ТОВ “Музика-ТВ” (телеканал Ентер Музика), 60% ТОВ “Телевізійна служба інформації” (телеканал НТН), 100% телевізійних каналів К1, К2, “Мегаспорт”, а також іншими медіа-активами в Україні та за кордоном. На початку лютого 2008-го цей портфель поповнило інформагентство Українські Новини (100% статутного капіталу)

У лютому 2013 року Валерій Хорошковський продав медіахолдинг Group DF (Дмитру Фірташу). За даними видання Коммерсант Україна, Хорошковський вирішив вийти з бізнесу через проблеми з владою. Сам він заявив: “У обставинах, що склалися у мене немає можливості забезпечувати подальший розвиток групи”. Учасники ринку називали оголошену ціну угоди, $ 2,5 млрд (частка самого Хорошковського оцінюється від $ 800 млн до $ 1,5 млрд), сильно завищеною. Пізніше стало відомо, що 20% акцій компанії GDF Media limited, яка стала власником холдингу U.A. Inter Media Group, належать Сергію Льовочкіну. Керівником медіагрупи стала Ганна Безлюдна.

З 2013 року живе у Монако та Лондоні.

У 2014-му – безуспішно намагався обратися до Верховной Ради за списком партії бізнесмена Сергія Тігіпка. Після чого публічно в Україні Хорошковський не з’являвся близько 5 років.

У вересні 2019 року, після перемоги на виборах президента України Володимира Зеленського, Хорошковський прибув до Києва. Відомо, що з Володимиром Зеленським Валерій Хорошковський давні знайомі. Студія «Квартал-95» Володимира Зеленського співпрацювала з телеканалом «Інтер»: з 2005 року там стартувала програма «Вечірній квартал». Квартал транслював свої проекти в ефірі «Інтеру» аж до 2012 року, коли була підписана угода з «1+1». Зеленський навіть працював на посаді генерального продюсера телеканалу, яким на той момент володів Хорошковський.

У жовтні 2019 року тодішній керівник ОПУ Андрій Богдан розповів “Українській правді”, що Хорошковський надає консультації діючому уряду з питань митниці.

“Так, він нас консультує. Але реальним керівником митниці є Максим Нефьодов. Я в нього дуже сильно вірю, і це моє особисте і надія, до якої я доклав максимум зусиль, щоб дати можливість йому працювати, щоб він реалізував ці свої ідеї. На жаль, у нього зараз не дуже вдається. Або, скажемо так, дуже не вдається”, – підкреслив Андрій Богдан.

Водночас Андрій Богдан заперечував, що Хорошковський є “тіньовим керівником” митниці. За словами керівника ОПУ, команда Зеленського обрала консультантом Хорошковського, тому що його рекомендували “і друзі і недруги”, бо за 2 роки поки Хорошковський очолював митницю, тоді доходи зросли в 4 рази.

У жовтні президент України Володимир Зеленський повідомляв, що зустрічався з екс-керівником СБУ на Банковій.

“З паном Хорошковським я дійсно зустрічався на Банковій. Я цього не приховую. До нього було одне, дуже серйозне питання – і це дуже серйозне питання ми з ним обговорювали. Я не можу поки сказати, яке – якщо можна. Ніякої посади не може бути», – сказав президент.

Компромат

У 2002 році в Білорусі був знайдений повішеним у лісі керівник інформаційного агентства «Українські новини» Михайло Коломійця. Офіційна версія – самогубство. За два місяці до загибелі власником 50% агентства став Валерій Хорошковський. За деякою інформацією Валерій Хорошковський не заплатив за пакет акцій нічого, пообіцявши тільки інвестиції.

Згідно з результатами розслідування, проведеного групою незалежних українських журналістів, Коломієць, взявши 100-тисячний кредит в «Укрсоцбанку» на розвиток агентства, не міг своєчасно погасити. При цьому Михайло Коломієць розраховував на допомогу Хорошковського. Однак Валерій Хорошковський відмовився це зробити. За однією з версій, це і підштовхнуло Михайла Коломійця до самогубства.
Хорошковський заперечував свою причетність до смерті відомого журналіста.

Закидають Хорошковському й причетність до корупції. У березні 2009 року міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив, що МВС розглядає можливість залучення Валерія Хорошковського до відповідальності за підозрою в корупційних діях, пов’язаних з лобіюванням інтересів компанії RosUkrEnergo в конфлікті з НАК «Нафтогаз України» про розмитнення спірного газу.

За словами Юрія Луценка, який очолював МВС в уряді Юлії Тимошенко, ці підозри підтверджують публічні заяви Хорошковського на одному з телеканалів про загальні бізнес-інтереси з одним із співзасновників RosUkrEnergo Дмитром Фірташем.

Декларації

Востаннє декларацію подавав в 2012 році за 2011 рік. Тоді перший віце-прем’єр-міністр Валерій Хорошковський задекларував 47,8 млн грн сукупного доходу родини за 2011 рік, отриманого з українських і закордонних джерел.
На рахунках першого віце-прем’єра в банках знаходиться 52 млн грн, сума коштів на банківських рахунках членів його родини складає 342 млн. грн.
У власності Хорошковського перебувало 100 га земельних ділянок, квартира загальною площею 167,4 кв. м. Його родина володіє земельними ділянками загальною площею 26,4 га, житловими будинками з господарськими будівлями і спорудами загальною площею 4 705,8 кв. м, квартирами загальною площею 1 265,77 кв.м.
За підсумками 2011 року Хорошковський витратив майже 8 млн грн.

Майно та предмети розкоші

Згідно декларації 2012 року, Валерій Хорошковський володіє низкою елітних авто: Porshe Cayenne Turbo (4511) 2003 року випуску, Mercedes Benz G500 (5461) 2010 р. в., (витрати на покупку склали 5 335 тис. грн), два Mercedes Benz GL500 (5461) 2009 р. в., Mercedes Benz S600 L (5513) 2010 р. в., Maybach 62-S (5990) 2007 р. В. У власності його родини знаходяться автомобілі Mercedes Benz SL500 (4966) 2002 р. в., Bentley, Arange (6761) 2008 р. в.
Літак, яким користується Хорошковський, має герб із літерами «K» та «H». Саме з цих двох літер починається прізвище «Хорошковський» в англійській транслітерації.
За даними ЗМІ, під Києвом розташований маєток родини Хорошковських.

Лінки

Вікіпедія – Валерій Хорошковський

Декларація Валерія Хорошковського

Чесно – Валерій Хорошковський

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...