Пенсія в Україні: ПФУ пояснив, що вплине на зниження виплат

Роз'яснення надала заступник директора департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України

Пенсія в Україні: ПФУ пояснив, що вплине на зниження виплат
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Пенсія в Україні у деяких випадках може зменшитися навіть у тих, хто уклав договір і добровільно сплатив страхові внески.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на газета “Пенсійний кур’єр”, про це розповіла заступник директора департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України Галина Мастюгіна.

Loading...

За її словами, до неї звернувся чоловік і розповів, що у 2012 році він уклав договір і оплатив собі страхові внески за ті періоди 2004 року, коли не працював (одноразово), а коли у 2017 вийшов на пенсію, то через цей добровільний договір коефіцієнт його заробітку зменшився.

Чиновниця уточнила, що чоловік заплатив внески, після чого йому зарахували в стаж і врахували його в період, за який визначається заробіток.

“Справа в тому, що згідно зі статтею 40 Закону 1058-IV (в редакції, чинній на момент призначення вам пенсії) в разі одноразової сплати єдиного внеску за попередні періоди, в які особа не підлягала обов’язковому державному страхуванню, при визначенні коефіцієнта заробітної плати за місяць, за який було здійснено одноразову сплату внеску враховується середня зарплата за місяць, в якому укладено договір про добровільну участь. Тобто 2012 роки ви уклали договір і оплатили внески, в персоніфікації з’явився стаж за 2004 рік , і цей стаж вам зарахували”, – пояснила Мастюгіна.

Таким чином, застосовуючи норми законодавства, чинного на момент призначення пенсії, коефіцієнт заробітку за цей період визначили із застосуванням показника середньої заробітної плати за той місяць 2012 року, коли уклали договір.

“Ймовірно, це знизило коефіцієнт зарплати, з якої визначений розмір вашої пенсії”, – резюмувала Мастюгіна.

А тим часом на тлі страху перед коронавірусом Covid-19, що особливо небезпечний для людей похилого віку, активізувалися аферисти, які під виглядом волонтерів обкрадають пенсіонерів.

Раніше повідомлялося, що українським пенсіонерам, чия пенсія менша за 5 тисяч гривень доплатять під час карантину 1000 гривень.

Крім того, під час карантину для літніх людей організують доставку продуктів і ліків. До цього залучать волонтерів.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...