Спалах коронавірусу закінчиться сам: вчені зробили обнадійливу заяву

Біолог назвала дві умови припинення пандемії

Спалах коронавірусу закінчиться сам: вчені зробили обнадійливу заяву
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

У той час, як кількість жертв коронавірусу Covid-19 вже перевищила 10 тисяч осіб, біолог назвала дві умови природного припинення пандемії.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на РИА Новости, про це розповіла доктор біологічних наук, професор Школи Системної Біології GMU (США) Анча Баранова.

Loading...

“Припинення епідемії – це два процеси. Один процес – це процес еволюції вірусу. Ми знаємо, що в нового господаря – а людина новий господар для вірусу – відбувається ослаблення вірусу. Ми це спостерігали на інших вірусах, в тому числі коронавірусах. Вірус кажана потрапив в людину, перехід від людини до людини супроводжується мутаціями вірусу, і вони, як правило, послаблюють вірус. Відбувається коеволюция вірусу, щоб він міг більш-менш співіснувати з людиною. цей вірус зараз до нас пристосовується. Скільки часу це займе, невідомо”, – зазначила Баранова.

Другий процес, за її словами, це придбання імунітету людьми, тобто проходження процесу природної вакцинації.

Баранова пояснила, що коли близько 70% населення країни перехворіють на коронавірус, то в популяції з’явиться необхідний прошарок людей з антитілами, які здатні побороти вірус. В цьому випадку зараження вже не будуть таким масовим – у більшості буде імунітет.

Раніше професор біологічного факультету Санкт-Петербурзького державного університету Олексій Потєхін, виділив 10 важливих фактів про пандемію коронавірусу та спростував основні міфи про інфекцію.

До слова, у той час, як Україні офіційно зафіксовано вже 16 випадків коронавірусу Covid-19, дослідники назвали дві умови природного припинення пандемії.

Також повідомлялося, що медики почали перші тестування вакцини від коронавіруса COVID-19, який продовжує поширюватися світом та Україною.

Джерело: Народна Правда