Резніков Олексій Юрійович: досьє від А до Я

Резніков Олексій Юрійович: досьє від А до Я
Автор Марія Петренко в Досьє

Олексій Резніков – український правник, віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, колишній заступник голови КМДА, секретар київської міської ради. Представник України у робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи.

Loading...

Біографія

Народився 18 червня 1966 року у Львові.

Освіта

У 1986—1991 рр. — навчався в Львівському державному університеті імені Івана Франка. Закінчив юридичний факультет, спеціальність «правознавство».

Сім’я

Донька: Анастасія

Син: Олексій

За три тижні до призначення на посаду в Кабмін оголосив про заручини з телеведучою на каналі Віктора Пінчука (ICTV) Юлією Зорій. Цікаво, що дочка Олексія Резнікова від першого шлюбу з телепродюсеркою Аллою Липовецькою – Анастасія Штейнгауз – є керуючим директором телеканалу ICTV, на якому ведучою працює її майбутня мачуха.

Кар’єра

1991 р. — співзасновник брокерської компанії «Галицькі цінні папери» (Galicia Securities).
1994 р. — отримав Свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю.
1999—2002 рр. — заступник Голови Центру розвитку українського законодавства в м. Києві.
2000—2006 рр. — засновник компанії «Правіс». Пізніше відома як «Резніков, Власенко і партнери», далі — Magisters (в результаті злиття з юридичною фірмою «Магістр і партнери»).
2011—2014 рр. — головний юрисконсульт Адвокатського Бюро «Єгоров, Пугинський, Афанасьєв і партнери» (внаслідок злиття з юридичною фірмою «Магістр і партнери»). За сумісництвом — адвокат і партнер АО «Меджістерс».

З листопада 2018 року поновив юридичну практику в якості партнера “Юридичної фірми “Астерс”.

Спеціалізується на альтернативному вирішенні спорів, включаючи винесення експертних висновків, переговори, фасилітацію, примирення, медіацію, встановлення фактів, попередню незалежну оцінку, досудові наради щодо врегулювання спору та підготовку мирових угод.

У 2008—2014 роках — депутат Київської міської ради VI скликання. Обраний від Блоку Миколи Катеринчука. Член комісії з питань правопорядку, регламенту й депутатської етики.

З червня 2014 року — депутат Київської міської ради VII скликання. Голова Комісії Київської міської ради з питань поновлення прав реабілітованих.

19 червня 2014 року обраний заступником міського голови — секретарем Київської міської ради.

З 2015 року:
– голова Української делегації у Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи у 2015-2016
– заступник голови Антикорупційної ради при Київському міському голові;
– член ради соціального проекту спільної дії «Зробимо разом»;
– член Цільової команди реформ з питань децентралізації, місцевого самоврядування та регіональної політики при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України;
– радник Київського міського голови.

З квітня 2016 року по вересень 2018 року заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) з питань провадження самоврядних повноважень.

4 березня 2020 р. Верховна Рада України затвердила склад нового Кабінету Міністрів України, Олексія Резнікова було призначено на посаду віце-прем’єр-міністра України – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Компромат

Пишучи про компромат на Олексія Резнікова, ЗМІ найчастіше вказують на те, що пов’язана з ним фірма Magisters практично стали юридичною фірмою “Нафтогазу” в кінці 2000-х-початку 2010-х років. Саме “магістри” вели газову справу проти “РосУкрЕнерго” (Дмитра Фірташа), яку вони програли у Стокгольмському арбітражному трибуналі – “Нафтогаз України” мав повернути 11 млрд. куб. газу компанії RosUkrEnergo. Їй також було передано 1,1 млрд.куб.м.газа.

Навіть міністр юстиції Олександр Лавринович часів президента Віктора Януковича критикував роботу “магістрів”. Чи випадковим був програш державної компанії наближеному до Віктора Януковича олігарху – не відомо.

Декларації

За 2019 рік посадовець задекларував готівки 300 тис, $125 тис. на рахунках та позичені кошти третім особам (дочці Анастасії Штейнгауз) – $1,1 млн. У компанії «Астерс» майбутній міністр заробив за рік близько 20 млн гривень загалом, а працюючи з державним “Ощадбанком” – більше 1 млн грн.

Майно та предмети розкоші

За декларацією, поданою у жовтні 2019 року, Олексій Резніков задекларував дві квартири у Києві (одна дісталася йому в 2003, друга – в 2017 році) та 6 земельних ділянок у Кийлові Бориспільського району (всі надбані у 2012 році).

За декларацією, поданою у день призначення нового уряду, Олексій Резніков задекларував ще будинок, придбаний у листопаді 2019 року та квартиру цивільної дружини Юлії, придбану у 2015 році.

Зі зброї Олексій Юрійович задекларував два мисливські карабіни – Zbroyar та Blaser, з цінностей – три годинники Vacheron Constantin, Patek Philippe, Breguet.

На новопризначеного віце-прем’єра записані автомобілі Volkswagen Amarok 2010 року випуску та Аudi a8 2012 року випуску та квадроцикл Kawasaki 2009 року випуску. Також причіп та багі 2009 та 2010 року випуску відповідно.

У декларації Резнікова як кандидата на посаду міністра з’явилися ще два автомобілі: Porsche Boxter (2003 року випуску), придбаний 27 листопада 2019 року та Mini Cooper Countryman (2011 року випуску). Останнє авто належить цивільній дружині Олексія Резнікова Юлії Зорій.

І наостанок, Олексій Резніков є власником часток в звичних для українського істеблішменту офшорах: 33,3% в компанії «Life earth» LLC на Британських Віргінських островах та 30% у латвійській фірмі ТОВ SIA «Freeways.me».

Лінки

Деклрація за жовтень 2019 року 

Декларація подана як кандидата на посаду в уряд

Олексій Рєзніков – Вікіпедія 

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...