У Зеленського розповіли, коли почнуть індексацію пенсій в Україні

Джерелом будуть і державні компанії, і доходи всіх максимально державних банків

У Зеленського розповіли, коли почнуть індексацію пенсій в Україні
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У своєму нещодавньому відеозверненні Президент Володимир Зеленський пообіцяв пенсіонерам індексацію виплат з 1 травня. Як з’ясувалося, є різні джерела для цієї індексації. Наприклад, держкомпанії і прибутку банків.

Про це розповіла заступник голови Офісу Президента Юлія Ковалів в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера», передає НАРОДНА ПРАВДА.

Також вона зазначила, що частина неефективних витрат у бюджеті скорочуватимуть.

«Це скорочення великих зарплат. Скорочення всього того бюджету, який можна скоротити», — заявила Ковалів.

Вона підтвердила, що індексація пенсійних виплат частково відбуватиметься за рахунок запозичень і збільшення зовнішніх боргів.

Нагадаємо, перерахувати пенсії українцям обіцяли в січні 2020 року. Причина: з 1 грудня 2019 був змінений розмір прожиткового мінімуму. 5 млн 610,6 тис. пенсіонерів будуть отримувати на 100 гривень більше. Ще 29,3 тисячі людей отримають 300-500 гривень, 18 тисячам осіб пенсію підвищать на більш ніж 700 гривень. В цілому ж середня сума підвищення становитиме 41,25 грн.

А тим часом на тлі страху перед коронавірусом Covid-19, що особливо небезпечний для людей похилого віку, активізувались шахраї, які під виглядом волонтерів обкрадають пенсіонерів.

Також раніше повідомлялося, що українським пенсіонерам, чия пенсія менша за 5 тисяч гривень доплатять під час карантину 1000 гривень.

Крім того, під час карантину для літніх людей організують доставку продуктів і ліків. До цього залучать волонтерів.

Джерело: Народна Правда