В Україні через карантин подорожчали продукти

Дефіцитні продукти з'явилися в магазинах за дуже високими цінами

В Україні через карантин подорожчали продукти
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У зв’язку з коронавірусом в Україні спостерігається різке подорожчання продуктів. Мова йде про один із найпопулярніших гарнірів в Україні – картоплі.

Як повідомляють українці зараз на цей продукт ціни злетіли на 10 грн за кілограм. Через такий стрибок можна говорити про те, що ціни піднялися майже у два рази, якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого тижня, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Відповідна інформація має на порталі EastFruit. Все через те, що наразі поставки картоплі в Україні нерегулярні. Крім цього, несильно, але все ж скоротився імпорт овочів і фруктів в Україну з Білорусі, РФ і Європейського Союзу.

Ціни на картоплю сформувалися в діапазоні 8-10 грн / кг, що в середньому на 43% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. На думку експертів проекту, підвищити ціну на картоплю фермерам вдалося на тлі значного скорочення запасів у оптових компаній і роздрібних мереж, тоді як поставки із західних областей України, як і раніше ускладнені.

“Зараз фермери абсолютно обґрунтовано будуть завищувати ціни на товари першої необхідності, так як в оптових компаній і роздрібних супермаркетів за останні кілька днів серйозно виснажилися запаси. У той же час зараз ринок відчуває певні труднощі з поставками картоплі із західних областей”, – повідомляють експерти.

Нагадаємо, раніше Міністерство соціальної політики спільно з КМДА та обласними адміністраціями на період карантину запустило проект із забезпечення вразливих верств населення безкоштовними продуктами.

Також раніше медики пояснювали, чому необхідно їсти овочі щодня.

Джерело: Народна Правда