До України їдуть два види тестів на хворобу: як будуть використовувати

Експрес-тести будуть використовуватися бригадами екстреної допомоги для "санітарного сортування"

До України їдуть два види тестів на хворобу: як будуть використовувати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

У той час як кількість хворих на коронавірус Covid-19 в Україні зросла до 63, 22 березня в країну прибула партія тестів для визначення коронавірусної інфекції.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на прес-службу Міністерства охорони здоров’я, Україна отримає обидва види тестів: тести для ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція – золотий стандарт діагностики) і тести експрес-діагностики.

Loading...

У МОЗ пояснили, що експрес-тести будуть використовуватися бригадами екстреної допомоги для “санітарного сортування”. Це відбувається в разі, якщо працівник екстреної допомоги прибуває до людини, у якої підвищена температура і є підозра на коронавірусну інфекцію. У такій ситуації медики повинні зробити два тести: на грип та експрес-тест на коронавірус.

Це потрібно, щоб вирішити, який алгоритм дій застосовувати далі. Якщо експрес-тест підтверджує коронавірус, лікарі повинні взяти додатковий зразок для його підтвердження в лабораторії за допомогою тесту на ПЛР. Після цього можна говорити про підтверджений випадок захворювання і приймати необхідні протиепідемічні заходи.

Відзначається, що в разі, коли негативні обидва тести – і на грип, і експрес-тест на коронавірус, – то в умовах загальнонаціонального карантину людина все одно повинна дотримуватися режиму самоізоляції наступні 14 днів.

“В регіонах лабораторії вже кожного дня проводять тести ПЛР. Додатково до цих ПЛР-тестів цього тижня в Україні з’являться ще 11 апаратів для ПЛР-діагностики. Це розширить кількість точок у країні для діагностики захворювань на коронавірус”, – додали у МОЗ.

До України їдуть два види тестів на хворобу: як будуть використовувати

Раніше повідомлялося, що голова Верховної Ради України Дмитро Разумков прийняв рішення передати в користування медикам чотири автомобілі Opel Omega B, які знаходяться на балансі парламенту. Дані автомобілі надійдуть у користування Олександрівської лікарні та Київської міської дитячої інфекційної лікарні. Їх мають намір використовувати для доставки медикаментів і обладнання, а також перевезення співробітників до місця роботи.

А тим часом у Всесвітній організації охорони здоров’я прогнозують, що вакцина від коронавірусу COVID-19 може з’явитися не раніше, ніж через рік.

Джерело: Народна Правда
загрузка...