У Канаді знайшли першу рибу з пальцями

Ми зробили важливий прорив в розумінні того, як рука була вперше сформована для всіх хребетних, - науковці

У Канаді знайшли першу рибу з пальцями
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини
Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

У Канаді виявили стародавню рибу, особливості якої дають можливість краще зрозуміти, як у сучасних істот з’явилися пальці.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Sciencealert.

Loading...

У чотириногих тварин світу є кілька спільних рис: хребет, двостороння симетрія. І більшість з нас мають п’ять пальців на кожній з чотирьох кінцівок. Коли і як вони з’явилися у тварин, було загадкою.

Палеонтологи тільки що знайшли найраніше підтвердження цієї анатомічної особливості в плавці риби, яка жила 380 мільйонів років тому.

«Ми зробили важливий прорив в розумінні того, як рука була вперше сформована для всіх хребетних. Це перший випадок, коли ми однозначно виявили пальці, замкнені в плавці з променями у риби. Кісточки цих променів дуже схожі на те, як влаштовані кістки пальців у більшості тварин», – розповів палеонтолог Джон Лонг з Університету Фліндерс в Австралії.

Перехід від водних риб до чотириногих істот є одним з найбільш важливих в еволюційної історії, проте в знаннях сучасної науки є суттєві прогалини. Одним з таких прогалин була точка, в якій риба вийшла з глибини і почала добувати їжу в більш дрібних водах – що вважається проміжним кроком перед виповзанням на сушу.

У Канаді знайшли першу рибу з пальцями

«Це відкриття відсуває походження пальців у хребетних на рівні риб і каже нам, що структура “руки” хребетних вперше з’явилася в глибинах еволюції, незадовго до того, як риби покинули воду», – пояснили науковці.

Нагадаємо, введення карантину, яке було прийняте у Венеції через поширення коронавірусу, сприятливо позначилося на екології міста. Натовпи туристів перестали переповнювати вулиці, вода в каналах стала чистіше і, вперше за 60 років, до Венеції повернулися дельфіни.

Також повідомлялося, що дерево гінкго білоба визнане безсмертною рослиною – науковці з Університету Північного Техасу, дослідивши зразки тканин дев’яти дерев у віці від 15 до 667 років, не змогли знайти будь-яких ознак старіння.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...