В Україні можуть зменшити пенсію: названо причину

В ПФУ назвали випадки, коли пенсії дійсно можуть зменшитися

В Україні можуть зменшити пенсію: названо причину
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У Пенсійному фонді України попередили, що в деяких випадках у пенсіонерів можуть зменшитися пенсії – навіть у тих, хто уклав договір і добровільно раніше сплатив страхові внески.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє газета “Пенсійний кур’єр“.

Заступник директора департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України Галина Мастюгіна назвала випадки, коли страхові внески можуть зменшити пенсію.

Loading...

Так, експерт роз’яснила таку ситуацію на прикладі чоловіка, який звернувся на гарячу лінію фонду і розповів, що в 2012 році він уклав договір і оплатив собі страхові внески за ті періоди 2004 року, коли не працював, а коли в 2017 вийшов на пенсію, то через цей добровільний договорів страхування коефіцієнт його заробітку зменшився.

Представник ПФУ уточнила, що чоловік заплатив внески, після чого їх йому зарахували в стаж і врахували його в період, за який визначається заробіток.

“Справа в тому, що відповідно до статті 40 Закону 1058-IV (в редакції, чинній на момент призначення   пенсії) в разі одноразової сплати єдиного внеску за попередні періоди, в які особа підлягала загальнообов’язковому державному страхуванню, при визначенні коефіцієнта заробітної плати за місяць, за який було здійснено одноразову сплату внеску враховується середня зарплата за місяць, в якому укладено договір про добровільну участь. Тобто, в 2012 році ви уклали договір і оплатили внески, в персоніфікації з’явився стаж за 2004 рік, і цей стаж вам зарахували “, – пояснила Мастюгіна.

Таким чином, згідно з нормами законодавства, яке діє на момент призначення пенсії, коефіцієнт заробітку за цей період був визначений із застосуванням показника середньої заробітної плати за той місяць 2012 року, коли уклали договір.

“Ймовірно, це знизило коефіцієнт зарплати, з якої визначено розмір пенсії”, – резюмувала Мастюгіна.

Нагадаємо,  у своєму нещодавньому відеозверненні Президент Володимир Зеленський пообіцяв пенсіонерам індексацію виплат з 1 травня. Як з’ясувалося, є різні джерела для цієї індексації. Наприклад, держкомпанії і прибутку банків.

Також раніше повідомлялося, що українським пенсіонерам, чия пенсія менша за 5 тисяч гривень доплатять під час карантину 1000 гривень.

Крім того, під час карантину для літніх людей організують доставку продуктів і ліків. До цього залучать волонтерів.

До слова, перерахувати пенсії українцям обіцяли в січні 2020 року. Причина: з 1 грудня 2019 був змінений розмір прожиткового мінімуму. 5 млн 610,6 тис. пенсіонерів будуть отримувати на 100 гривень більше. Ще 29,3 тисячі людей отримають 300-500 гривень, 18 тисячам осіб пенсію підвищать на більш ніж 700 гривень. В цілому ж середня сума підвищення становитиме 41,25 грн.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...