Вчені знайшли перше безсмертне створіння на Землі

Окремі види гінкго білоба живуть більше 1000-3000 років, і нове дослідження показує, що тривалість їхнього життя теоретично не обмежена

Вчені знайшли перше безсмертне створіння на Землі
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

Гінкго білоба визнане безсмертною рослиною – науковці з Університету Північного Техасу, дослідивши зразки тканин дев’яти дерев у віці від 15 до 667 років, не змогли знайти будь-яких ознак старіння.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на lenta.ua.

Loading...

Як з’ясувалося, окремі види гінкго білоба живуть більше 1000-3000 років, і нове дослідження показує, що тривалість їхнього життя теоретично не обмежена. Створюється враження, що дерева не запрограмовані природою на смерть, як всі інші живі організми.

Генетичний аналіз показав, що дерева здатні зберігати захист від мікробів фантастично довго, імунна система дерев на відміну від людської не деградує в літньому віці і продовжує відбивати атаки грибків і патогенів. Старі дерева хоч і припиняють рости вгору, але їх гени дозволяють їм виростати вшир і нарощувати кору.

За словами дослідників, стан 1000-річного дерева нічим не відрізняється від стану 20-річного. Гени, що виробляють флавоноїди, які утворюються з сонячного світла і повітря і підтримують здоров’я, зберегли активність в старих деревах на тому ж рівні, як і в молодих. З роками лише сповільнюється процес утворення нових клітин. Але клітини продовжують ділитися, і дерево росте вшир.

Вчені стверджують, що імунна система дерев не проявляє жодних ознак ослаблення в захисті від зовнішніх загроз. В деревах знайдена унікальна тканина меристема, схожа з людськими стовбуровими клітинами. Вона трансформується в будь-яку іншу деревну тканину.

Однак поки вчені тільки приступили до пізнання секретів вражаючого довгожительства дерев, які продовжують зеленіти і в тисячолітньому віці. Вони намагаються зрозуміти, яким чином пізнання феномена вічного життя дерев можна використовувати для продовження життя людей.

До слова, попри вбивчий вплив радіації на людей та тварин після аварії на Чорнобильській АЕС, рослини змогли до неї адаптуватися та добре почуваються у зоні відчуження.

Крім того експерти назвали кімнатні рослини, які негативно позначаються на здоров’ї та самопочутті домашніх улюбленців – котів та собак, а у деяких випадків можуть навіть призвести до їх загибелі.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...